معمولا طلا و زیورآلات برای خانم ها از اهمیت زیادی برخوردار است. در این میان حلقه ازدواج زنانه جایگاه ویژه و خاصی دارد. حلقه ازدواج زنانه هدیه ای ویژه است که به عروس داده می شود. از آنجایی که خانم ها حساسیت زیادی روی حلقه ازدواج خود دارند، بهتر است به میل و سلیقه آن ها برای خرید حلقه ازدواج زنانه اقدام نمایید. با وجود تنوع در طرح ها و رنگ های حلقه ازدواج زنانه این کار برای شما چندان دشوار نیست. اما لازم است در خرید حلقه طلا ازدواج زنانه به ویژگی ها و نکات مهم در خرید آن دقت نمایید. در ادامه به بررسی ابعاد مختلف درمورد حلقه ازدواج زنانه خواهیم پرداخت.

حلقه ازدواج زنانه

تفاوت حلقه طلا ازدواج زنانه با مردانه

مسلما تمام وسایل و زیور آلات زنانه با نوع مردانه آن تفاوت های فاحش و مهمی دارد. حلقه ازدواج نیز از این امر مستثنی نیست. حلقه ازدواج زنانه ویژگی های خاص خود را دارد که با نوع مردانه بسیار متفاوت است.

این تفاوت ها در شکل ظاهری، اندازه، قیمت و وزن آن ها مشخص تر می باشد.

حلقه ازدواج زنانه از نظر شکل ظاهری معمولا ظرافت های بیشتری دارد.

اندازه حلقه ازدواج در نوع زنانه کوچک تر از نوع مردانه است که این امر با وزن آن ها نیز رابطه مستقیم دارد.

معمولا وزن حلقه ازدواج زنانه سبک تر و به طبع آن ارزان قیمت تر می باشد.

تعدادی از زوج ها تمایل به داشتن حلقه ست ندارند. در این مورد حلقه ازدواج زنانه کاملا با حلقه مردانه متفاوت است و اصلا به آن شبیه نیست. برای خرید حلقه های غیر ست یا ناهماهنگ معمولا برای حلقه ازدواج زنانه نوع نگین دار و برای حلقه مردانه شکل رینگی پیشنهاد می شود و مناسب تر است. عده ای از آقایان نیز تمایل به پوشیدن حلقه طلا ندارند. در این صورت حلقه ازدواج زنانه با مردانه در جنس آن متفاوت می شود. در این شرایط حلقه ازدواج زنانه طلای سفید برای عروس و حلقه نقره برای داماد توصیه می شود.

تاثیر سلیقه در انتخاب حلقه ازدواج زنانه

معمولا برای انتخاب حلقه ازدواج زنانه سلیقه ها متفاوت است. در این انتخاب مهم سلیقه حرف اول را می زند. بهتر است مدل حلقه ازدواج زنانه به سلیقه و دلخواه عروس باشد. اگر سلیقه عروس به مدل های سنتی گرایش دارد پیشنهاد می شود حلقه ازدواج به صورت تک نگین و کلاسیک انتخاب شود. برای سلیقه های دیگر حلقه ازدواج زنانه ساده با تراشکاری مناسب تر است. اگر حلقه ازدواج زنانه مطابق با سلیقه و خواسته عروس یافت نشد، می توانید مدل، طرح و رنگ مورد نظر خود را جهت ساخت به طلاسازان سفارش دهید.

طلا هایی که در ساخت حلقه طلا ازدواج زنانه به کار می رود

برای ساخت و تولید حلقه ازدواج زنانه طلا هایی با عیار های متفاوت به کار برده می شود. شما می توانید بسته به سلیقه، کاربرد، بودجه و شرایط اقتصادی خود یکی از انواع حلقه های ازدواج زنانه با عیار مشخص را انتخاب نمایید. در ساخت حلقه ازدواج زنانه معمولا طلایی با عیار ۱۸ مناسب تر است. این نوع حلقه از نظر استحکام و هزینه نیز مناسب تر می باشد. اگر بودجه زیادی دارید و قصد دارید برای خرید حلقه ازدواج زنانه هزینه کنید می توانید حلقه ای با عیار ۲4 انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که این نوع حلقه ازدواج زنانه برای استفاده مکرر و روزانه مناسب نمی باشد. همچنین به دلیل نرم بودن در برابر شکنندگی و خراش خوردگی مقاوم نیست. طلای به کار رفته در سایر حلقه های ازدواج زنانه با عیار ۱۰، از معروفیت کمتری برخوردار است.

نکات مهم در خرید حلقه ازدواج زنانه

خرید هر یک از قطعات طلا نکات مهم مربوط به خود را دارد. برای داشتن بهترین خرید حلقه ازدواج زنانه لازم است به یکسری نکات مهم توجه نمایید. توجه به کاربرد حلقه ازدواج زنانه از نکات مهم هنگام خرید است. در نظر گرفتن رنگ پوست و حتی مدل دست و انگشتان فرد در خرید حلقه ازدواج زنانه بسیار اهمیت دارد. اگر حلقه نگین دار انتخاب می کنید، اصل بودن نگین یا سنگ ها را هنگام خرید بررسی کنید. توجه داشته باسید که شما نگین و سنگ را به قیمت طلا خریداری می کنید. پس در این امر نهایت توجه و دقت را داشته باشد. دریافت فاکتور با اطلاعات دقیق و صحیح از جمله نکات مهم دیگر هنگام خرید حلقه ازدواج زنانه می باشد.

ویژگی های حلقه ازدواج زنانه

حلقه ازدواج زنانه از زیوآلات خاص محسوب می شود، از این رو ویژگی های خاص خود را نیز دارد. حلقه ازدواج زنانه اولین هدیه است که به عروس داده می شود. برای انتخاب بهتربن هدیه لازم است به ویژگی های حلقه ازدواج زنانه دقت کنید. اصلی ترین و مهم ترین ویژگی یک حلقه ازدواج زنانه زیبایی و درخشندگی ظاهری آن است.

وجود یک نگین درشت در مرکز حلقه به این امر کمک می کند. ویژگی دیگر حلقه ازدواج زنانه یا حلقه نامزدی این است که به تنهایی روی دست خودنمایی کند و نظر ها را به خود جلب نماید. توجه به رنگ پوست فرد و انتخاب یک حلقه رنگی متناسب با آن در این امر به شما کمک می کند. راحتی و آزار دهنده نبودن از دیگر ویژگی های مهم یک حلقه ازدواج زنانه است.

خانم ها معمولا به استفاده روزانه حلقه خود تمایل دارند و دوست دارند حلقه ازدواجشان را همیشه در دست داشته باشند. انتخاب یک حلقه ازدواج زنانه مناسب برای استفاده روزانه که باعث بروز مشکل نشود بسیار اهمیت دارد. با دقت در ویژگی های نام برده شده می توانید بهترین انتخاب خود را برای مهم ترین هدیه زندگی خود داشته باشید و شریک زندگی خود را خوشحال کنید.