امروزه خرید سرویس طلا از خرید های عروسی مهم و دشوار برای عروس و داماد است. خانم ها حساسیت زیادی در خرید طلا و جواهر به خرج می دهند. این حساسیت در انتخاب سرویس طلایی که قرار است در شب عروسی رونمایی شود، دوچندان می شود. سرویس طلا در دو مدل ایرانی و خارجی در بازار موجود است. نمونه های خارجی دارای کیفیت، ظرافت و زیبایی بیشتری هستند، به همین دلیل بیشتر توجه خریداران را به خود جلب می کنند.

سرویس طلا

در میان انواع سرویس های خارجی مدل های ایتالیایی و سوئیسی شهرت بیشتری دارند. به دلیل هزینه زیادی که برای خرید سرویس طلا می پردازید، بهتر است در انتخاب خود نهایت دقت را به عمل آورید. توجه داشته باشید که اجزاء یک سرویس طلای کامل شامل گردنبند، دستبند و یک جفت گوشواره می باشد. برخی دیگر از مدل های سرویس طلا دارای جزء دیگری مانند انگشتر نیز هستند. سرویسی که یکی از اقلام نام برده شده در آن کم باشد به نیم ست تبدیل خواهد شد. در ادامه مطلب شما را با نمونه های بیشتری از سرویس طلا و ویژگی های آن آشنا می کنیم.

ویژگی سرویس طلا

سرویس طلا نمونه ای خاص از طلا و جواهر است که دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. مهمترین ویژگی یک سرویس طلا سِت بودن و هماهنگی بین اجزای مختلف آن است. ویژگی سرویس طلا باید به گونه ای باشد که این هماهنگی را بین استایل و ظاهر شخص نیز ایجاد کند. هماهنگی سرویس انتخابی با رنگ پوست شما نیز بسیار حائز اهمیت است. توجه به این امر باعث افزایش جلوه و زیبایی سرویس طلا می شود. مورد دیگری که به افزایش زیبایی ظاهری شما کمک می کند استاندارد بودن سایز و اندازه سرویس طلا می باشد. بهتر است از انتخاب سرویس هایی با سایز بزرگ که باعث آویزان جلوه دادن آن می شود خودداری کنید. برای داشتن انتخابی خاص تر می توانید از مدل های مختلف سرویس جواهرات انتخاب کنید. سرویس های جواهر دارای درخشندگی بیشتری می باشند. وجود نگین های متعدد بر ویژگی چشم نوازی سرویس طلا می افزاید.

نکات خرید سرویس طلا

در خرید سرویس طلا به عنوان یک خرید اصلی و مهم در خرید عروسی باید جوانب زیادی سنجیده شود به عنوان مثال مدل لباس عروس در انتخاب نوع سرویس طلا نقش مهمی دارد توجه داشته باشید که مدل یقه هنگام انتخاب سرویس طلا لحاظ شود.

از دیگر نکات مهم هنگام انتخاب مدل سرویس توجه به رنگ پوست و فرم چهره عروس است. در جهت افزایش زیبایی ظاهری توصیه می شود که از سرویس طلا سفید برای پوست های سفید و سرویس طلا زرد برای پوست های گندمی انتخاب شود. در صورت انتخاب سرویس جواهر حتماً به اصل بودن نگین و سنگ های بکار رفته شده در سرویس دقت شود. در پایان خرید نسبت به دریافت فاکتور از فروشنده اقدام نمایید. سرویس طلا از جمله وسایل خاطره انگیز برای خانم ها است، از این رو کمتر تمایل به فروش آن دارند. پس در انتخاب نوع و طرح سرویس طلا برای استفاده طولانی مدت دقت کنید.

کاهش هزینه خرید سرویس طلا

امروزه به دلیل افزایش نجومی قیمت طلا، افراد به دنبال راهکار هایی جهت کاهش هزینه خرید طلا هستند. راه های مختلفی برای کاهش هزینه در این مورد وجود دارد. اگر تمایل به خرید سرویس جواهر دارید برای کاهش هزینه خرید بهتر است از نگین های اصل مانند الماس و برلیان صرف نظر کنید.

انتخاب مدل هایی بدون تراشکاری و نگین کاری قیمت سرویس را به شدت کاهش می دهد. همچنین هر چه سرویس انتخاب شده ساده تر و ظریف تر باشد، قیمت کمتری دارد. به افرادی که توان مالی پایینی در خرید طلا دارند خرید نیم ست طلا به جای سرویس کامل طلا پیشنهاد می شود. برای کاهش هزینه بیشتر می توانید از نمونه سرویس ها و نیم ست های دست دوم انتخاب کنید. خرید اجزای سرویس طلا به صورت جداگانه نیز می تواند قیمت نهایی خرید را کاهش دهد.

قیمت سرویس طلا

همانطور که گفته شد امروزه قیمت طلا در بازار به اوج خود رسیده است.

سرویس طلا به دلیل داشتن اجزاء متعدد و مقدار طلای زیاد به کار برده شده در آن، گران است. بهتر است قبل از انتخاب مدل سرویس طلا وضعیت مالی خود را در نظر داشته باشید.

مدل های مختلفی از سرویس طلا با قیمت های متفاوت در بازار به فروش می‌رسد. از طرفی می توان به خرید طلا به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کرد. انتخاب مدل و طرح سرویس طلا در قیمت پایانی آن بسیار تاثیر گذار است. سرویس های نگین کاری و تراش کاری شده اجرت بالایی دارند. وجود نگین های اصل قیمت یک سرویس طلا را تا حدود یک میلیارد نیز افزایش می دهد. در مجموع می‌توان گفت که هزینه خرید یک سرویس طلا به مدل انتخابی شما بستگی دارد.