انگشتر طلا

طلا از جمله زیورآلاتی است که به دلیل زیبایی و درخشندگی خاص خود همواره مورد توجه خانم ها قرار دارد. این زیور زیبا همچنین به عنوان ارزش اجتماعی و فرهنگی در بین خانم ها شناخته شده است. جالب است بدانید که این عنصر خاصیت درمانی داشته و حتی قابل خوردن می باشد. در این میان انگشتر طلا طرفداران خاص خود را دارد. انگشتر طلا کاربرد های زیادی دارد. از هدیه ای که در جشن نامزدی به عنوان نماد نامزدی برای عروس انتخاب شده تا هدیه ای برای دوستان و حتی زیور مخصوص عبادت می توان به انگشتر طلا اشاره کرد.

انگشتر طلا

انتخاب انگشتر طلا

انگشتر طلا از جمله زیورآلاتی است که باید در انتخاب آن از نظر ظاهری نهایت دقت و حوصله را به خرج داد. نکته مهم در انتخاب شکل و فرم انگشتر طلا کاربرد آن است. انگشتر نامزدی، حلقه عروسی، انگشتر طلای روزمره، انگشتر عبادت و نماز از جمله پرکاربرد ترین شکل انگشتر طلا هستند. اگر قصد خرید انگشتر طلای نامزدی دارید، انگشتری را انتخاب کنید که دارای یک نگین سفید رنگ بزرگ در مرکز انگشتر باشد. وجود تعدادی نگین با سایز کوچکتر به زیباتر شدن انگشتر طلا کمک می کند. اگر برای ازدواج حلقه انتخاب می کنید، انگشتر طلا به صورت رینگی به شکل ست بدون نگین بهترین گزینه است. در این مورد نمونه های قلم کاری شده انگشتر طلا زیبا ترین گزینه های ست برای حلقه ازدواج می باشند.

برای در دست داشتن انگشتر طلا مناسب نماز و عبادت بهتر است از انگشتر طلای دارای سنگ عقیق استفاده کنید. از نکات مهم دیگر در انتخاب انگشتر طلا فرم دست و انگشتان می باشد. انگشتر طلا باید مناسب با شکل انگشتان و حتی ناخن ها انتخاب شود. جالب است بدانید که انتخاب انگشتر طلای مناسب حتی می تواند عیب دستان شما را بپوشاند. اگر انگشتانی کوتاه دارید انگشتر طلا با نگین مستطیل یا بیضی شکل انتخاب کنید. برای دستانی با انگشتان کشیده انگشتر طلا به شکل پهن با سنگ گرد توصیه می شود. نکته سوم در انتخاب انگشتر طلا سن و سال افراد می باشد. برای خانم های جوان انگشتر های ظریف با نگین ریز و برای خانم هایی با دستان پیرتر انگشتر طلای بزرگ با نگین درشت پیشنهاد می شود.

خرید انگشتر طلا

در هنگام خرید انگشتر طلا علاوه بر ویژگی های ظاهری، زیبایی و کاربرد آن که بیشتر سلیقه ای است، باید به اندازه انگشتر طلا، سایز، رنگ و زمان مناسب خرید برای انگشتر طلا دقت کنید. توجه داشته باشید که انگشتر طلا نباید مانع حرکت مفصل انگشت شود.

انگشت باید براحتی و آزادانه حرکت کند. انگشتر طلا نباید حرکت دست و انگشت را محدود کند. سایز انگشتر طلا در فرم گیری انگشت در طولانی مدت به شدت تاثیرگذار می باشد. نکته قابل توجه در خرید انگشتر طلا طرح و نقش و زیبایی ظاهری آن است.

به دلیل اینکه انگشتر طلا مدام جلوی چشمان شماست، انگشتری را انتخاب کنید که هر لحظه از دیدن آن لذت ببرید. این امر در روحیه شما نیز تاثیر بسزایی دارد. بهترین زمان برای خرید انگشتر طلا زمانی است که سایز انگشتان در حالت طبیعی و عادی است. بعدازظهر و هنگامی که دست ها گرم هستند زمان مناسب این کار است.

ویژگی انگشتر طلا

انگشتر طلا به عنوان زیور و آلت زیبایی باید از هر نظر دارای ویژگی های مثبت باشد. وجود ویژگی های منفی در انگشتر طلا نوعی نقص به حساب می آید.

ویژگی مهم برای انگشتر طلایی که در تمام روز با خود همراه دارید، راحتی و سبکی آن است. انگشتر طلا چون به طور مستقیم با دستان شما در تماس است و مدام در دید شماست نباید به گونه ای آزار دهنده باشد. انگشتر طلا بهتر است به شکل متعارف انتخاب شود. انگشتر طلا به رنگ های سفید و زرد در بازار موجود هستند.

انگشتر طلا باید ویژگی درخشندگی و جلای خود را حفظ کند و در مقابل تیره شدن مقاوم باشد. امروزه آلیاژ هایی در آن بکار می برند که مطابق مد روز باشد. این کار ممکن است ویژگی های انگشتر طلا را تحت تاثیر قرار دهد. طرح و رنگ انگشتر طلا می تواند با ساعت هماهنگ شود. حتی می توان آن را بصورت نیم ست با گردنبند و گوشواره انتخاب کرد. در انتخاب انگشتر طلا مناسب با لباس خود نیز غافل نشوید.

هزینه انگشتر طلا

در قیمت گذاری انگشتر طلا عوامل مختلفی دخالت دارد. رنگ انگشتر طلا مهم ترین عامل در تعیین قیمت آن است. هرچه انگشتر طلا سرخگون تر باشد یعنی مس بیشتری در آن به کار رفته است. اگر انگشتر طلا رو به سفیدی برود از نقره بیشتری در تهیه آن استفاده شده است. انگشتر طلا دارای نگین ها و سنگ های سنگین به نسبت قیمت بالاتری دارند. پس برای کاهش هزینه در امر خرید انگشتر طلا بهتر است انگشتر طلای کم نگین یا بدون نگین و سنگ انتخاب کنید. توجه داشته باشید که هنگام فروش وزن سنگ و نگین از وزن طلا کم می شود.