امروزه با وجود اینترنت و شبکه های اجتماعی مختلف، افراد به راحتی می توانند به آخرین طرح ها و مدل های طلای روز دنیا دسترسی پیدا کنند. گستردگی شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف باعث شده دسترسی افراد به برترین برند ها و مطرح ترین مدل های روز دنیا آسان شود. اما بدست آوردن این مدل ها  کار آسانی نیست و نیازمند صرف زمان، انرژی و هزینه زیادی می باشد.

شما باید زمان زیادی را برای گشت و گذار در بازار و گالری های مختلف اختصاص دهید تا بتوانید مدل و اثری که مد نظر دارید را پیدا کنید. با توجه به اینکه طرح انتخابی شما از مدل های به روز دنیا است، ممکن است با قیمتی بسیار گران تر از حد معمول روبه رو شوید.

سفارش ساخت طلا

در حالی که حتی گاهی ممکن است دقیقا همان مدل و طرح مد نظر خود را پیدا نکرده باشید. امروزه برای حل این مشکل راهکاری با نام سفارش ساخت طلا طراحی شده است. افراد می توانند طرح، ایده و مدل مورد نظر خود را در قالب یک عکس سفارش دهند. وارد کردن اطلاعات دیگری نظیر سایز، جنس و نوع سنگ یا نگین مورد نظر نیز برای سفارش ساخت طلا لازم است.

این سفارش در دست طراحان و سازندگان طلا قرار گرفته و پس از تعیین هزینه نهایی، مراحل ساخت طلای سفارشی آغاز می شود. شما می توانید در تمامی مراحل از وضعیت ساخت سفارش طلای خود اطلاع حاصل نمایید. در این مقاله قصد داریم به نحوه سفارش ساخت طلا و قیمت گذاری در آن بپردازیم. اگر از مدل طلا های موجود در بازار رضایت ندارید، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید و راهکار سفارش ساخت طلا را بیاموزید.

انواع سفارش ساخت طلا

بعد از این که سفارش ساخت طلای شما انجام گردید و مراحل ساخت طلا آغاز شد، باید روش ساخت طلای سفارشی شما انتخاب شود. امروزه طراحی و ساخت طلا به دو روش امکان پذیر است. در شکل اول به صورت کارگاهی و با دست انجام می شود، که به طراحی کلاسیک یا طراحی دستی معروف است. در این مرحله سفارش ساخت طلای شما در اختیار طلا سازان قرار می گیرد، سپس متخصصان در ساخت و تولید زیورآلات با توجه به ذهن خلاق خود محصول سفارشی شما را تهیه و تولید می کنند. در روش دیگر، تهیه سفارش ساخت طلا با کامپیوتر انجام می شود. امروزه این روش به دلیل راحتی و دقت بالا از روش های رایج در بیشتر کشورهای دنیا بخصوص ایران محسوب می شود. سفارش ساخت طلا در این روش با استفاده از نرم افزارهای تخصصی طراحی و تولید طلا انجام می گیرد. این نرم افزارها به شکل سه بعدی و مجازی مدل اولیه سفارش شما را تولید کرده سپس در مرحله ریخته گری به ساختن طلای سفارشی شما می پردازند.

قیمت سفارش ساخت طلا

سفارش ساخت طلا یک مزیت ویژه و خاص نسبت به خرید طلاهای آماده دارد. وقتی شما خودتان یک قطعه طلا را طراحی کرده و مدل خاصی برای آن در نظر دارید، قطعاً به بودجه و شرایط اقتصادی خود توجه کرده اید. شما می توانید با در نظر گرفتن وضعیت مالی خود نسبت به کم و زیاد کردن وزن طلا یا تعداد سنگ ها و نگین ها اقدام کنید.

در واقع قیمت سفارش ساخت طلا را خودتان تعیین می کنید. البته قیمت گذاری در سفارش ساخت طلا به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع سنگی که برای مدل انتخابی خود در نظر گرفته اید در قیمت نهایی سفارش ساخت طلا تاثیر دارد. سنگ های اصل معمولا قیمت سفارش شما را بالا می برد. همچنین اگر از نگین های اصل و با ارزش مانند الماس و برلیان در طراحی مدل طلای خود استفاده کنید، طبیعتاً هزینه شما بیشتر می شود.

وزن سنگ به کار رفته شده در سفارش ساخت طلا نیز در قیمت نهایی آن تاثیر مستقیم دارد. وزن و عیار طلا از دیگر گزینه های تاثیرگذار در قیمت سفارش ساخت طلای شما است. برای کاهش هزینه می توانید مقدار طلای بکار رفته در مدل انتخابی خود را کاهش دهید. نوع طراحی، مدل و میزان ظریف کاری های طرح سفارشی شما نیز در میزان اُجرت و تعیین قیمت نهایی اثر گذار خواهد بود. در مجموع پیشنهاد می کنیم که با توجه به بودجه خود نسبت به انتخاب و سفارش ساخت طلا اقدام نمایید.

سلیقه در سفارش ساخت طلا

از عوامل دیگری که بعد از بودجه در نحوه سفارش ساخت طلا دخالت دارد، سلیقه مشتری است. اگرچه در سفارش ساخت طلا یکسری اصول علمی وجود دارد اما در آخر سلیقه افراد تعیین کننده مدل و طرح محصول می باشد. در سفارش ساخت طلا انتخاب جنس، رنگ و مدل سنگ ها باید طبق نظر مشتری باشد. حتی تعیین قیمت سنگ ها نیز توسط مشتری مشخص می شود. اگر هیچ سر رشته ای در این امر ندارید نگران نباشید، زیرا متخصصان و کارشناسان ساخت طلا تمامی نکات مربوط در این زمینه را در اختیار شما قرار می دهند.

عده ای از افراد به حکاکی روی طلا علاقه دارند. در این صورت برای سفارش ساخت طلا می توانید اسم یا هر نوشته ای را به هر زبانی که می خواهید برای حک شدن روی طلا سفارش دهید. این نوشته می تواند یک اسم، تاریخ، شعر یا هرچیز دیگری باشد و این کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.