رولباسی یک گردنبند بلند است که مخصوص روی لباس می باشد. رولباسی برای انواع لباس های یقه باز، یقه بسته و مانتو قابل استفاده است. برای هر نوع لباس یک مدل رولباسی خاص وجود دارد. در مجموع رو لباسی بیشتر برای لباس های ساده مناسب است تا جلوه زیباتری به آن ها ببخشد. اگر تعداد زیادی لباس ساده دارید و میخواهید به آن ها نما و جلوه زیباتری بدهید تا چشم نواز شوند، توصیه ما استفاده از رولباسی در انواع کوتاه یا بلند می باشد.

رولباسی

رو لباسی ها انواع مختلفی دارند که در این مقاله به آن ها می پردازیم. رولباسی بیشتر توسط خانم ها و تعدادی از آقایان جوان مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به استفاده از رو لباسی علاقه دارید ولی نمی دانید چگونه باید در استایل خود از آن استفاده کنید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 انواع رولباسی

گردنبند رولباسی در انواع مختلفی طراحی می شود. رنگ های متنوع و زیادی برای رولباسی وجود دارد، بنابراین شما به راحتی می توانید آن ها را با لباس خود هماهنگ یا ست کنید. برای انواع لباس های مجلسی، پیراهن، بافت، پلیور و .... رولباسی های خاصی طراحی و تولید شده است. برای لباس های مجلسی یک رولباسی نگین دار و شیک بهترین گزینه است.

بی شک رولباسی نگین دار زیبایی و جلوه لباس شما را دو چندان می کند. برای انواع لباس های مجلسی و مهمانی رولباسی های نگین دار و سنگ دار بسیار مناسب هستند. برای لباس های یقه باز رو لباسی های کوتاه تر نمای بهتری از خود نشان می دهند. برای لباس های یقه بسته و مانتوها رولباسی های بلند گزینه بهتری است.

انواع رولباسی ها در مدل های رشته ای، مینیمال، حلقه ای، کریستالی، مروارید و زنجیری در بازار وجود دارند. شما طبق سلیقه و لباس خود می توانید انواع مدل های رو لباسی را انتخاب کنید. تعدادی از رولباسی ها نیز به صورت تلفیقی از چند مدل، جنس و بافت طراحی شده اند. این مدل رو لباسی ها بیشتر اسپرت هستند و برای یک استایل اسپرت و حتی پسرانه مناسب می باشند.

 نکاتی درباره رولباسی

همانطور که در استایل و لباس های ما در فصول مختلف سال تمایز وجود دارد و لباس های گرم و لباس های فصل سرد ما با هم تفاوت دارند، زیور آلاتی که استفاده می کنیم نیز باید در فصول مختلف با هم متفاوت باشند.

صرف نظر از سلیقه و تمایلات شخصی، یکسری نکات و قوانین برای استفاده از زیورآلاتی مانند رولباسی وجود دارد. شما برای داشتن یک استایل و تیپی به روز باید این نکات را رعایت کنید.

به عنوان مثال از گردنبند نمی توان همراه با یک لباس یقه دار و گرم استفاده کرد. برای این مدل لباس ها در فصل زمستان یک رو لباسی بلند مناسب تر است. به جرات می توان گفت رولباسی ها بهترین زیور برای آراستگی ظاهری شما در فصل زمستان است.

 ویژگی های رولباسی

می توان گفت رولباسی بیشتر برای شرایطی طراحی شده که نمی توان از گردنبند استفاده کرد. شیفتگان دنیای مد در این مواقع به زیورآلاتی مانند رولباسی روی می آورند. در واقع می توان گفت رولباسی ها دقیقا برای این شرایط ساخته شده اند.

رو لباسی ها که مخصوص پوشیده شدن روی لباس هستند و در جلوی لباس قرار می گیرند، در زمستان برای لباس های پوشیده شده بهترین کاربرد را پیدا می کنند. مهمترین ویژگی رولباسی ها دیده شدن آن ها در هر شرایط و با هر لباسی است. جالب است بدانید که اکثر رولباسی ها توسط برترین برند های مد در دنیا رونمایی می شوند، پس به راحتی به آن ها اعتماد کنید.

از دیگر ویژگی های مهم یک رو لباسی ایجاد زیبایی ظاهری بیشتر در تیپ و استایل شما می باشد. در واقع رو لباسی برای همین امر مورد استفاده قرار می گیرد. رو لباسی ها با توجه به تنوعی که در اندازه، سایز، طرح و رنگ دارند برای هر نوع تیپ و استایل مناسب می باشند، کافی است در هنگام انتخاب دقت کنید.

 نحوه انتخاب رولباسی

در انتخاب و خرید رولباسی برای اینکه تاثیر مثبتی در استایل شما بگذارد، لازم است یکسری نکات را رعایت کنید.

اولین و مهمترین نکته هنگام انتخاب و خرید رولباسی توجه به مدل لباس و تیپ خودتان است. در این مورد نگران نباشید، چون همانطور که گفته شد برای هر نوع لباس یک مدل رو لباسی خاص طراحی شده است. تنها دقت کنید که رولباسی متناسب با تیپ خود را به درستی انتخاب نمایید.

نکته بعد در انتخاب رو لباسی توجه به استایل بدنی است. برای افرادی با قد کوتاه تر رو لباسی های بلند و برای افرادی با قد بلند رو لباسی های کوتاه تر و گردنبندهای دور گردنی پیشنهاد می شود. اگر طراحی لباس شما به شکل گل دار و شلوغ می باشد، بهتر است از انواع رولباسی های ساده و ظریف انتخاب کنید و بر عکس، اگر یک لباس ساده و تک رنگ دارید، استفاده از یک رو لباسی بزرگ یا حتی نگین دار گزینه مناسب تری است.

در مجموع باید گفت که انتخاب رولباسی به سلیقه افراد بستگی دارد. عده ای تمایل به انتخاب رو لباسی های عجیب و بزرگ دارند. توصیه ما انتخاب رولباسی از برند بالنسیاگا و برند گوچی است.