امروزه داشتن زیور آلات و جواهرات از جهات مختلف برای خانم ها اهمیت ویژه ای دارد. استفاده از طلا در مهمانی ها، محل کار، دور همی ها و جلسات رسمی و غیر رسمی برای بانوان جایگاه اجتماعی و اعتماد به نفس را به همراه دارد. در این میان گردنبند طلا از واجبات یک مهمانی و دورهمی برای آن ها محسوب می شود. گردنبند طلا از جمله زیورآلاتی است که دارای ویژگی های خاصی می باشد. گردنبند طلا همچنین برای استفاده عروس خانم ها نیز مناسب می باشد.

ویژگی های گردنبند طلا

جالب است بدانید که گردنبند طلا حتی در میان آقایان نیز به صورت زنجیر ساده پرطرفدار است و مورد استفاده قرار می گیرد. گردنبند طلا برای آقایان معمولا به صورت زنجیری با ضخامت از طلای سفید مناسب است. گردنبند طلا انواع گوناگونی دارد. برای انتخاب و خرید گردنبند طلا برای خانم ها و آقایان باید ویژگی های مختلف آن را در نظر داشت. در ادامه مطلب قصد داریم به ویژگی ها و نکات مهم در مورد خرید گردنبند طلا بپردازیم.

انتخاب بهترین گردنبند طلا

از آنجایی که گردنبند طلا در انواع کوتاه و بلند با شکل و مدل های متنوع عرضه می شود، در بین بانوان بسیار پرطرفدار است. گردنبند طلا همچنین قابل ست با مدل و رنگ لباس خانم ها نیز می باشد. توجه به این نکات شما را در انتخاب بهترین مدل گردنبند طلا یاری می کند.

گردنبند طلا دارای ۳ نوع پلاک و زنجیر، گردنبند سرویس طلا و زنجیر طلای تک می باشد. خانم ها می توانند بر اساس سلیقه و نیاز خود یکی از انواع گردنبند طلا را انتخاب کنند. اگر قصد انتخاب گردنبند از نوع پلاک و زنجیر را دارید باید به ویژگی های مهم ابن نوع گردنبند طلا توجه کنید.

جالب است بدانید که گردنبند طلا در سرویس طلا مهمتربن جز آن محسوب می شود. به طوری که طراحی اجزا دیگر سرویس طبق مدل آن صورت می گیرد. برای داشتن بهترین انتخاب گردنبند طلا می بایست نکات گفته شده در متن پایین را به دقت بررسی کرده و در نظر بگیرید.

نکات خرید گردنبند طلا

توجه به نکات مهمی درباره گردنبند طلا در هنگام خرید در زیبایی و جلوه ظاهری و همچنین راحتی آن موثر است. قبل از خرید گردنبند طلا بنا به سلیقه خود ابتدا نوع و کاربرد آن را مشخص کنید. اگر قصد خرید پلاک و زنجیر را دارید باید در انتخاب زنجیر گردنبند طلا بیشتر دقت کنید.

گردنبند طلا باید دور گردن شما به خوبی نمایان شود، درست بسته شود و دارای پیچ و تاب خوردگی نباشد. هنگام خرید، گردنبند طلا را بصورت آویز نگه داشته و ویژگی ذکر شده را بررسی کنید. در این مورد انتخاب نوع پلاک طلا نیز اهمیت خاص خود را دارد. اگر قصد خرید گردنبند سرویس طلا را دارید بهتر است نوعی را انتخاب کنید که ضخامت و پهنای آن در وسط گردنبند طلا بیشتر باشد. در این صورت جلوه و نمای بیشتر و زیباتری دارد.

هنگام خرید گردنبند طلا فرم گردن و بدن شما نیز مهم است. برای افراد توپر بهتر است گردنبند و زنجیر زیاد بلند نباشد. برای افرادی با گردن باریک و بلند گردنبند طلای پهن و کوتاه توصیه می شود. این نوع گردنبند طلا برای افرادی با گردن کوتاه مناسب نیست و باعث می شود گردن کوتاه تر و چاق به نظر برسد.

به افرادی با قد بلند نیز گردنبند طلای بلند و طنابی را پیشنهاد می کنیم. گردنبند طلا تاثیر مستقیمی در نشان دادن فرم بدن شما دارد. درست مانند لباس. پس در هنگام خرید لازم است که نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهید. لازم است بدانید که گردنبند طلای کوتاه فرم سینه شما را برجسته تر نشان می دهد.

ویژگی های گردنبند طلا

گردنبند طلا وسیله ای ارزشمند است که دارای ویژگی های زیادی می باشد. توجه به این ویژگی ها شما را در خرید گردنبند طلای مناسب کمک خواهد کرد.

نکته و ویژگی بسیار مهم در مورد گردنبند طلا، نوع زنجیر آن است. به دلیل تماس مستقیم گردنبند طلا با پوست، نرم و خشک بودن زنجیر گردنبند طلا بسیار اهمیت دارد. همچنین این ویژگی در استحکام گردنبند طلا نیز دخالت دارد. گردنبند خشک شکننده تر است و نرم بودن گردنبند طلا مهم ترین ویژگی آن می باشد.

طول گردنبند طلا دیگر ویژگی مهم این وسیله است. این ویژگی در زیبایی ظاهری و تناسب گردنبند طلا نیز تاثیر دارد. طول گردنبند طلای مناسب برای پلاک 4۰ تا ۷۰ سانت می باشد.

ضخامت گردنبند طلا ویژگی دیگر آن است که به نوع کاربرد و استفاده شما بستگی دارد.

نوع قفل گردنبند طلا نیز از نکات پر اهمیت می باشد. بهتر است گردنبند طلا با قفل کشویی انتخاب شود که اطمینان بیشتری دارد.

گردنبند طلا در دو نوع ساده، نگین دار و سنگ دار وجود دارد. حدالامکان از نوع نگین دار گردنبند طلا را انتخاب نکنید. اگر قصد خرید گردنبند طلای نگین دار را دارید از اصل بودن نگین های آن اطمینان حاصل نمایید.

روش خرید گردنبند طلا

روش های مختلفی برای خرید و سفارش گردنبند طلا وجود دارد. خرید اینترنتی ساده ترین راه است ولی در عین حال مشکلات خاص خود را نیز دارد. در خرید اینترنتی امکان لمس و بررسی گردنبند طلا وجود ندارد.

پس نهایت دقت را بعمل آورده و از فروشگاه های معتبری که امکان مرجوعیت دارند خرید نمایید. گردنبند طلا را متناسب با خود یا فردی که می خواهید به او هدیه دهید خریداری کنید. قبل از سفارش گردنبند های کوتاه ابتدا دور گردن خود را اندازه گرفته و متناسب با این اندازه اقدام به خرید اینترنتی نمایید. در خرید اینترنتی برای فهمیدن نوع زنجیر گردنبند طلا، خشک و یا نرم بودن آن روی عکس های موجود زوم نمایید.

دیگر راه خرید گردنبند طلا، اقدام به روش حضوری از طلا فروشی های بازار برای خرید گردنبند طلا است. در این روش گردنبند طلا را روی سطح صاف گذاشته و آن را از نظر پیچ و تاب خوردگی بررسی کنید.

قیمت گردنبند طلا

همانند سایر انواع طلا و جواهر، گردنبند طلا نیز از زیور آلات بسیار ارزشمند محسوب می شود و معمولا قیمت بالایی دارد. وزن گردنبند طلا تاثیر مهمی بر قیمت آن دارد. هرچه گردنبند طلا سنگین تر، ضخیم تر، پهن تر و بلند تر باشد وزن و قیمت آن نیز بیشتر است. برای کاهش هزینه خرید گردنبند طلا بهتر است از انواع نگین دار و سنگ دار آن انتخاب نکنید.