تکدست طلا معمولا النگو های پهنی هستند که به صورت تکی توسط خانم ها استفاده می شوند. تکدست طلا از جمله زیوآلات پرطرفدار در بین خانم ها است. در بین انواع النگو های مختلف، تکدست طلا بسیار محبوبیت دارد. تکدست طلا معمولا در دست چپ انداخته می شود و به راحتی توسط خانم های مشکل پسند انتخاب می شود. بعضی خانم ها عادت به استفاده همیشگی دارند. اما برخی دیگر فقط در مهمانی ها از طلا استفاده می کنند. لازم است بدانید که تکدست طلا هم برای استفاده روزانه و هم برای استفاده در مجالس و مهمانی ها مناسب است.

تکدست طلا

نوع طراحی تک دست طلا

همانند سایر زیورآلات، تکدست طلا نیز دارای انواع مختلفی است. تکدست طلای زنانه، دخترانه و بچگانه از انواع تکدست های طلا می باشند. انواع تکدست طلا دارای تفاوت هایی نیز می باشند.

در مدل تکدست بچگانه معمولا طرح های بچگانه و رنگ های رزگلد و زرد بکار رفته می شود.

طرح تکدست دخترانه معمولا اسپرت با رنگ سفید می باشد.

مدل های آینه ای گلدار و براق با رنگ زرد نیز برای تکدست های زنانه مناسب می باشند.

انواع تراشکاری شده نیز از دیگر مدل های مناسب تکدست طلا برای خانم های مسن است. ورساچه، نگین دار و مات نیز از دیگر مدل های تکدست طلا هستند.

تکدست طلا در دو نوع قفل دار و بدون قفل ساخته می شود. نوع قفل دار آن مانند دستبند بوده و دارای قفلی در کناره آن است. نوع بدون قفل تکدست طلا نیز مانند النگو می باشد. معمولا نوع بدون قفل تکدست طلا بخصوص برای کودکان مطمئن تر است.

ویژگی های تک دست طلا

تکدست طلا دارای ویژگی های خاصی می باشد. توجه به این ویژگی ها سبب می شود که شما بتوانید بهترین و مناسب ترین نوع تکدست طلا را داشته باشید. از مهم ترین ویژگی های تکدست طلا می توان به طراحی آن اشاره کرد. شکل ظاهری طلا در جلوه و نمای آن تاثیر مستقیم دارد. در طراحی تکدست طلا دو نوع طلای زرد و سفید استفاده می شود. این امر به زیبایی ظاهری آن می افزاید. تراشکاری و نگین کاری در تکدست طلا نیز از جمله عوامل دیگر در جلوه و زیبایی تکدست طلا است که البته باعث افزایش قیمت تکدست طلا نیز می شود. از دیگر ویژگی های مثبت تکدست طلا این است که همیشه روی مد بوده و قدیمی نمی شود. تکدست طلا همچنین از زیورآلات مناسب برای تمامی سنین و حتی کودکان می باشد.

نکات خرید تک دست طلا

خرید تکدست طلا از جمله خرید های مهم می باشد، زیرا بابت این خرید هزینه زیادی باید پرداخت کرد. برای جلوگیری از متضرر شدن در این امر لازم است که هنگام خرید تکدست طلا به نکات مهمی توجه کرد. توجه به سایز تکدست طلا اولین و مهم ترین امر در خرید تکدست است. سایز و اندازه تکدست طلا باید متناسب با سایز مچ دست انتخاب شود.

اندازه تکدست طلا نباید بگونه ای باشد که به راحتی از دست خارج شود. همچنین تنگ بودن تکدست باعث ایجاد ناراحتی و مشکل برای مچ دست می شود. توجه به این امر در خرید تکدست بچگانه مهم تر می باشد. توجه به سلیقه و کاربرد تکدست نیز حین انتخاب و خرید آن اهمیت دارد.

اگر تکدست طلا دارای تراشکاری است باید به زبری آن توجه کرد. هنگام خرید، روی تکدست طلا دست بکشید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر تکدست طلا را برای استفاده روزانه خریداری می کنید، بهتر است انواع تکدست های فنری را انتخاب کنید. این نوع تکدست های طلا دارای انعطاف بیشتری بوده و حین ضربه خوردن نمی شکند. نکته پایانی هنگام خرید تکدست طلا دریافت فاکتور از فروشنده و توجه به اطلاعات قید شده در فاکتور می باشد.

طلای به کار رفته در تکدست طلا

همانطور که گفته شد تکدست های طلا در طرح ها و مدل های گوناگون ساخته و به بازار عرضه می شوند. طلای بکار رفته در تکدست طلا نوع آن را تعیین می کند. معمولا از انواع طلای زرد، سفید و رزگلد در ساخت تکدست طلا استفاده می شود. نوع طلای به کار رفته در تکدست طلا درصد خلوص مختلفی دارد و معمولا ۱۸ عیار می باشد. طلای ۲4 عیار به هیچ وجه برای ساخت تکدست طلا مناسب نبوده و استحکام لازم را ندارد.

قیمت تک دست طلا

مهم ترین بخش خرید تکدست طلا پرداخت هزینه آن است. قیمت تکدست طلا به عوامل مختلفی بستگی دارد. وزن تک دست مهم ترین عامل در تعیین قیمت آن است. هرچه وزن و سایز تکدست طلا بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است. وجود نگین، تراشکاری، طراحی و سنگ قیمتی در ساخت تکدست طلا باعث افزایش قیمت آن می شود. برای کاهش قیمت خرید تکدست طلا می توانید از طریق اینترنتی اقدام نمایید.

راه دیگر کاهش هزینه در خرید تکدست طلا انتخاب تک دست از نوع دست دوم می باشد. امروزه فروش طلای دست دوم بازار داغی دارد. عامل دیگر در تعیین قیمت تکدست طلا عیار آن می باشد. انتخاب تکدست طلا با عیار پایین تر علاوه بر ارزان تر بودن استحکام بیشتری نیز دارد.