طلا از سری زیورآلات پرطرفدار در بین بانوان و حتی گروه بخصوصی از آقایان می باشد. بانوان همواره از خرید و هدیه گرفتن طلا خوشحال می شوند. علاوه بر این، این عنصر خاص دارای خاصیت آرامش بخشی برا خانم ها می باشد. طلا همچنین هدیه ای رسمی برای مراسماتی مانند جشن نامزدی و عروسی محسوب می شود.

دست بند طلا

طلا از دسته زیورآلات رسمی برای بانوان شناخته می شود. در این بین دستبند طلا از اهمیت و محبوبیت ویژه ای برخوردار است. دستبند طلا زیوری عامه پسند و مناسب برای تمام سلیقه ها و سنین مختلف می باشد. در ادامه به بیان نکات و ویژگی های لازم برای خرید یک دستبند طلای مناسب می پردازیم. اگر قصد خرید دستبند طلا دارید تا پایان ما را همراهی کنید.

انتخاب دستبند طلا

همواره ویژگی اصلی در انتخاب دستبند طلا را برای خود راحتی آن قرار دهید. دستبند طلا به عنوان زیوری که دور مچ دست شما بسته می شود نباید به عنوان وسیله ای اضافی و آزار دهنده برای شما باشد. در غیر این صورت احساس لذت بخشی خود را از شما می گیرد. افراد می توانند دستبند طلای خود را متناسب با ساعت یا انگشتر خود انتخاب و با آن ست کنند.

در مراسم رسمی تر مدل و رنگ دستبند طلا حتی با لباس یا مانتوی خانم ها باید هماهنگ باشد. نکته جالب در این مورد توجه برخی بانوان به رنگ پوست خود در انتخاب رنگ طلای مورد نظر می باشد. انتخاب یک دستبند طلای مناسب برای خانم ها و حتی آقایان بسیار حائز اهمیت است. دستبند طلا به عنوان زیوری که در طول روز به همراه دارید باید ویژگی های مناسب و خاصی داشته باشد.

همراه داشتن دستبند طلا در محل کار باعث افزایش اعتماد به نفس و قدرت بخصوص در بین بانوان می شود. در انتخاب دستبند طلا باید ابتدا کاربرد آن را مشخص کنید. اگر دستبند طلا را برای استفاده در محل کار نیاز دارید، بهتر است دستبندی زنجیری و ساده هماهنگ با ساعت یا انگشتر خود به دست ببندید.

اگر فضای کاری شما غیر رسمی است می توانید از ترکیب چند دست بند طلا استفاده کنید. برای کار در فضا های پیچیده بهتر است دستبند طلای ساده و سبک داشته باشید که مزاحم کار شما نشود. برای محیط های زنانه نیز می توانید از دستبند طلای نگین دار استفاده کنید و آن را با لباس یا روسری خود ست کنید. در مجموع انتخاب دست بند طلا چه برای خانم ها و چه برای آقایان باید به نحوی باشد که متناسب با استایل و تیپ افراد بوده و با ظاهر آن ها همخوانی داشته باشد.

ویژگی های دستبند طلا

علاوه بر تناسب دستبند طلا با ظاهر افراد، دستبند باید دارای ویژگی های ظاهری و زیبایی های چشمگیری باشد. دستبند طلا باید به گونه ای باشد، که به فرد استفاده کننده اعتماد به نفس ببخشد و احساس خوبی بدهد. در این امر سلیقه و نظرات شخصی افراد دخالت دارد. دستبند های طلای پهن و سفید رنگ معمولا مناسب برای آقایان می باشد.

همچنین ترکیب دستبند طلا و چرم برای آقایان استایل اسپرت شیک و جذابی را فراهم می کند. از طرفی دستبند های طلای زرد نگین دار و با ظرافت برای استفاده بانوان مناسب تر می باشد. از مواردی که هنگام خرید دستبند طلا بصورت آنلاین یا اینترنتی و حضوری باید به آن توجه کنید اندازه دور مچ دستتان است. علاوه بر این از خلوص طلای آن اطمینان حاصل کنید.

هنگام دریافت فاکتور دقت کنید که ویژگی های دستبند طلا مانند عیار و وزن آن دقیق و درست قید شود. چون فروش و تعویض دستبند طلا قطعا برای شما با ضرر همراه خواهد بود؛ پس در هنگام خرید در انتخاب دستبند طلا مناسب با سلیقه و لباس های خود دقت و زمان کافی را لحاظ کنید.

همچنین به علامت نشان دهنده میزان خلوص و عیار آن توجه کنید. امروزه دستبند های طلا در رنگ های مختلف زرد، سفید و حتی سبز، قهوه ای و صورتی که با روش های زرگری ساخته می شود موجود می باشد. این دستبند ها در طرح ها و شکل های متفاوت برای سلایق مختلف در بازار ارائه شده است.

دست بند طلا

هزینه دستبند طلا

هرچند امروزه هزینه طلا و دستبند های طلا به بالا ترین مقدار ممکن خود رسیده است، اما باید این نکته را در نظر داشت که دستبند طلا به عنوان سرمایه ای همیشگی است که ویژگی های خود را از دست نمی دهد و قطعا روزی به کارتان خواهد آمد. وزن، عیار و اجرت در قیمت پایانی دستبند طلا تاثیر دارد.

داشتن نگین، تراشکاری، ظریفکاری و وجود طرح و نقش روی دستبند طلا نیز بر قیمت آن می افزاید. توجه داشته باشید که انتخاب دستبند طلا برای استفاده روزانه و به طور همیشگی هزینه بردار است؛ چون باید ضخیم تر و مستحکم تر باشد که این ویژگی باعث افزایش وزن آن می شود.برای کاهش قیمت در این مورد به سراغ دستبند های ظریف و نازک بروید. در مجموع امروز با شرایط اقتصادی موجود اگر قصد خرید دستبند طلا دارید باید بودجه به نسبت زیادی را برای این امر در نظر بگیرید. در هنگام فروش نیز توجه کنید که وزن نگین، مروارید و فنر دستبند طلای شما از وزن طلا کم می شود.