ساعت طلا در بین خانم ها و آقایان طرفداران خاص خود را دارد. جالب است که تعداد این طرفداران کم نیست. ساعت طلا بیشتر در بین مردم خاورمیانه و کشور های عربی پرطرفدار است و رواج دارد. ساعت طلا معمولا در دو نوع رسمی و اسپرت در بازار عرضه می شود. نوع رسمی ساعت طلا برای خانم ها دارای ظرافت خاصی در طراحی است و بیشتر به عنوان زیور کاربرد دارد. در مقابل نوع مردانه ساعت طلا نماد قدرت برای آن ها است. ممکن است در صفحه یا روی بند ساعت طلا نگین کاری شده باشد که با توجه به نوع نگین به کار رفته در ساعت طلا، قیمت آن نیز تغییر می کند.

ساعت طلا

ویژگی های ساعت طلا

ساعت طلا از جمله وسایلی است که جدا از کاربرد پر اهمیت آن جز زیورآلات، بخصوص برای خانم ها محسوب می شود. گاه اهمیت یک ساعت طلا به اندازه حلقه یا سرویس طلای خانم ها است. ساعت طلا معمولا برای مجالس و مکان های رسمی بکار برده می شود. از ویژگی مهم ساعت طلا رسمیت بخشیدن به تیپ و استایل شما می باشد. مدل و رنگ ساعت طلا در این امر دخالت دارد. نوع و رنگ ساعت طلا باید با رنگ پوست و لباس شما هم خوانی داشته و هماهنگ باشد. در غیر این صورت ظاهری ناخوشایند برای شما ایجاد می کند. برای مجلسی تر کردن نمای ساعت طلای خود می توانید از یک دستبند طلای ظریف یا زنجیری در کنار آن استفاده کنید. این کار جلوه زیباتری به دستان شما می بخشد.

اگر مجلس یا مهمانی شما و حتی لباستان رسمی نیست، بهتر است از ساعت طلای اسپرت با بند چرمی استفاده کنید. در بعضی موارد نیز می توانید در کنار ساعت طلای خود دستبندی چرمی یا پارچه ای ببندید. دیگر ویژگی مهم ساعت طلا اندازه صفحه آن است. سایز و اندازه صفحه ساعت طلا باید متناسب با اندازه مچ دست شما باشد. برای دستانی ظریف و باریک صفحه ساعت طلای انتخابی نیز باید ظرافت داشته باشد. در این مورد می توانید از ساعت طلای نگین دار نیز استفاده کنید. بهتر است برای دستانی درشت تر ساعت طلای بزرگتر با صفحه درشت تر انتخاب کنید.

نکات خرید ساعت طلا

همواره در خرید زیور آلاتی از جنس طلا باید نهایت دقت و تجربه را به کار گرفت. اولین نکته در خرید ساعت طلا توجه به ظاهر آن است. قبل از خرید، ساعت طلا را به دقت مشاهده و بررسی کنید تا عیوب احتمالی آن را پیدا کنید. توصیه می شود برای خرید ساعت طلا با افراد با تجربه همراه شوید.

اگر ساعت طلای نگین دار انتخاب می کنید از اصل بودن نگین یا سنگ های آن اطمینان حاصل کنید.

نکته مهم دیگر هنگام خرید ساعت طلا توجه به دیگر زیور آلاتی مانند دستبند و انگشتر است که در کنار آن نمایان می شوند. بهتر است ساعت طلا را با سایر زیور آلات خود ست کنید. این کار جلوه بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد.

دیگر نکته مهم هنگام خرید ساعت طلا توجه به اجزا داخلی و موتور ساعت طلا است. اشتباه رایج افراد هنگام خرید ساعت طلا این است که به دلیل کاربرد زیوری آن تنها به ظاهر ساعت طلا توجه می کنند و از درون آن غافل می شوند. داشتن یک ساعت طلا که از کار افتاده ارزشی ندارد. توصیه می شود هنگام خرید ساعت طلا به وزن آن نیز توجه کنید. سنگین بودن ساعت طلا نه تنها مزیتی ندارد بلکه باعث خستگی مچ دست شما می شود.

از طرفی هزینه ساعت طلا نیز به نسبت وزن آن بالا می رود. توصیه اکید ما در خرید ساعت طلا ضد آب بودن آن است. شما برای خرید ساعت طلا هزینه بسیار زیادی را متحمل می شوید، پس بهتر است ساعت شما ضد آب باشد. هنگام خرید به درجه ضد آب بودن ساعت طلا نیز توجه کنید.

ساعت طلا

قیمت ساعت طلا

بسته به نوع ساعت طلای انتخابی قیمت و هزینه آن نیز تغییر می کند.

ساعت های طلا از نوع اسپرت معمولا قیمت پایین تری دارند.

در این بین ساعت طلایی که در ساخت آن از نگین هایی مانند الماس استفاده شده، قیمت نجومی دارند.

برای کاهش هزینه در خرید ساعت طلا می توانید نوع اسپرت را انتخاب کنید.

راه دیگر کاهش هزینه در این امر انتخاب ساعت طلا با عیار۱۰ و ۱4 به جای عیار ۱۸ است. این دو نوع ساعت طلا در ظاهر تفاوت محسوسی ندارند.

توجه داشته باشید که عیار ساعت طلا به درستی در فاکتور نوشته شود. روش سوم برای کم کردن هزینه خرید ساعت طلا این است که به صورت آنلاین خرید کنید. در خرید های آنلاین می توانید با تخفیفاتی که در نظر گرفته شده هزینه خود را کاهش دهید. اگر قصد خرید ساعت طلا را به عنوان سرمایه گذاری دارید و می خواهید پول زیادی هزینه کنید بهتر است ساعت های برند مشهور را انتخاب نمایید.