طلا و جواهرات موجود در بازار در انواع مختلفی عرضه می شود. امروزه بیشتر خرید و فروش طلا در جهت سرمایه گذاری انجام می شود. با این حال باز هم استفاده از طلا و جواهرات برای استفاده زینتی طرفداران خاص خود را دارد. در این میان تک دست طلا یکی از پرطرفدار ترین زیورآلات در میان بانوان است. تک دست طلا نوعی النگوی پهن و اسپرت به شمار می رود.

تک دست طلا

تک دست طلا معمولا به صورت تکی در دست چپ پوشیده می شود. از جمله قطعات طلایی که برای تمام سنین مورد استفاده قرار میگیرد می توان به تک دست طلا اشاره کرد. در ادامه به بررسی ابعاد مختلف تک دست طلا در جهت انتخاب و خرید آن می پردازیم. اگر قصد خرید تک دست طلا دارید تا پایان ما را همراهی کنید.

تک دست طلا در چه ابعادی موجود است

طلا از جمله زیورآلات با ارزشی است که خانواده ها از همان سنین کودکی برای فرزند خود خریداری می کنند، زیرا هم جنبه ارزشی دارد و هم جنبه سرمایه گذاری برای خود کودک.در این میان تک دست طلا از زیور آلات مطمئن تر برای استفاده کودکان می باشد. پس اگر قصد خرید تک دست طلا برای کودک خود دارید نگران نباشید. انواع تک دست طلا در ابعاد، سایز، طرح و رنگ های گوناگون موجود می باشد. شما می توانید ابعاد مختلف تک دست طلا را بررسی کرده که متناسب با سایز دست فرزند خود تک دست مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین برای خانم های جوان و مسن تر نیز تک دست طلای مناسبی وجود دارد. این تک دست های طلا در ابعاد بزرگتر در بازار عرضه می شوند. بهتر است ابعاد تک دست طلا متناسب با سایز مچ دست انتخاب شود.

روش خرید تک دست طلا از لحاظ قیمتی

برای خرید تک دست طلا می توانید طرح انتخابی خود را به صورت اینترنتی سفارش داده و تحویل بگیرید. خرید حضوری روش دیگری از خرید تک دست طلا و البته روش پیشنهادی ما می باشد. در خرید حضوری ابعاد مختلف و نکات خرید تک دست طلا را از نزدیک بررسی خواهید کرد و خرید بهتر و مطمئن تری نیز خواهید داشت.

قیمت انواع تک دست طلا

قیمت انواع مختلف تک دست طلا به عوامل متعددی بستگی دارد.

وزن از عوامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت تک دست طلا است. هرچه وزن تک دست طلا بیشتر باشد قیمت آن نیز گرانتر است. برای کاهش قیمت خرید تک دست طلا از انواع ظریف تر و سبک تر آن انتخاب کنید.

عیار طلای به کار رفته در تک دست طلا عامل دیگر موثر در قیمت آن است. تک دست طلای ساخته شده از عیار 24 بسیار گرانتر تمام می شود. برای کاهش هزینه خرید در این مورد تک دست طلای ۱۸ عیار انتخاب کنید. این نوع تک دست ها استحکام بیشتری نیز دارند.

وجود نگین یا بکار بردن سنگ های قیمتی در ساخت تک دست طلا از دیگر عواملی است که بر قیمت آن می افزاید. همچنین تراشکاری و ظریفکاری اجرت تک دست طلا را افزایش داده که سبب گران شدن آن می شود. قبل از انتخاب و اقدام برای خرید تک دست طلا بهتر است ابتدا بودجه و شرایط اقتصادی خود را در نظر داشته باشید.