طلافروشی ها

اگر توجه داشته باشید در تمام بازار های شهرهای کوچک و بزرگ قسمت بزرگی به صنف طلا و جواهر اختصاص داده شده است. این بخش از بازار ها معمولا از نظر تعداد مغازه های طلا فروشی دارای وسعت زیادی بوده و در زمان های خاص ازدحام جمعیت زیادی را تجربه می کند. بزرگترین مرکز مراودات طلا و جواهر در ایران در بازار بزرگ تهران قرار دارد. همچنین بیشتر طلا ساز ها و طلا فروشی های با سابقه، حرفه ای و قدیمی در این منطقه مشغول به کار هستند.

طلافروشی
طلافروشی

خرید از طلا فروشی های بازار دارای فواید و مزیت هایی است که در ادامه مقاله با آن اشاره خواهیم کرد. مرکز خرید قائم یکی دیگر از مراکز معروف طلا فروشی در تهران می باشد. این مرکز به دلیل سابقه بالا در فعالیت های مربوط به طلا و جواهر به یکی از قطب های طلا و جواهر تبدیل شده است. در بخش‌ های بعدی به ویژگی‌های این مرکز نیز بیشتر اشاره خواهیم کرد. پاساژ صدف واقع در مجتمع تجاری اقدسیه نیز از دیگر مراکز پربازدید طلا است. از سایر مراکز طلا و جواهر نیز می توان به میرداماد در شمال تهران اشاره کرد که پاساژها و مراکز متعددی را در خود جای داده است.

انواع طلا فروشی ها

طلا فروشی ها بر اساس معیار ها و فاکتور های متفاوتی به گروه های مختلف تقسیم می شوند. از طلا فروشی های موجود در بازار معمولا با عنوان طلا فروشی های سنتی یاد می شود. خرید از این طلا فروشی ها دارای مزیت هایی است. در طلا فروشی های بازار بزرگ معمولا زیورآلات با اجرت کمتری به مشتریان ارائه می شود. البته این بخش از بازار همواره با ازدحام بالایی روبه رو می باشد. مراکز خرید دیگری که در بخش های قبلی نام برده شد، مرکز خرید قائم است که در نزدیکی اتحادیه طلا و جواهر قرار دارد.

در مورد این مرکز خرید می توان گفت که به طور مستقیم زیر نظر اتحادیه قرار گرفته و محصولاتش از نظر قیمت و کیفیت تحت نظارت کامل قرار دارد. این مدل گالری ها که معمولا در پاساژ های معروفی واقع هستند دارای تنوع بالای محصول می باشند و سبک‌هایی طبق مدل روز ارائه می‌دهند که طرفداران زیادی نیز دارند. کارها و نمونه های خارجی نیز برای علاقه مندان در این طلا فروشی ها وجود دارد.


طلا فروشی های موجود در پاساژ ها و مکان های معروف محصولات جدید و لوکس را به مشتریان و بازدیدکنندگان خود ارائه می دهند. طلا و جواهرات این گالری ها معمولا طبق آخرین مد روز در اختیار شما قرار داده می شود. از دیگر مراکز مهم و معروف فروش طلا در تهران می توان به منطقه کریمخان اشاره کرد. شهرت این بخش به دلیل کیفیت و تنوع بالای محصولات و زیورآلاتش است.

 قیمت طلا در طلافروشی ها

شاید باور نکنید اما از عوامل موثر بر قیمت طلا و جواهر نوع طلا فروشی، موقعیت و شرایط مراکز خرید و فروش است. همچنین منطقه ای که طلا فروشی در آن واقع شده در قیمت طلا و جواهر ارائه شده به شما دخالت دارد. پس قیمت طلا و جواهر در طلافروشی های مختلف متفاوت است!

طلا فروشی ها و گالری های مشهوری که در منطقه و نواحی معتبری از شهر قرار دارند، صرفا به دلیل شهرت بالای خود به یک برند تبدیل شده‌اند. این طلا فروشی ها محصولات خود را با قیمت بالاتری به مشتریان عرضه می کنند. در واقع شما پول بیشتری به دلیل برند بودن این مراکز می پردازید. اما در مقابل طلا فروشی ها و مغازه های موجود در بازار معمولاً طلا را با قیمت واقعی تر و اجرت پایین تری در اختیار شما قرار می دهند.

البته امروزه روش خرید حضوری به روش سنتی تبدیل شده و افراد به روش های خرید غیرحضوری روی آورده اند. شما می توانید بدون صرف هزینه های اضافی مانند هزینه راه و هزینه های برند و برای صرفه جویی در وقت و انرژی، به صورت غیر حضوری نسبت به خرید طلا و جواهر از میهن طلا اقدام نمایید. و از مزیت های خرید از میهن طلا مانند ارسال رایگان، حذف واسطه ها و هزینه های اضافی بهره مند شوید.