امروزه انتخاب و خرید سرویس طلا مهم ترین بخش خرید عروسی محسوب می شود. به دلیل اینکه سرویس طلا در شب عروسی برای همه رونمایی می شود، معمولا برای عروس خانم ها بسیار اهمیت دارد. سرویس طلا دارای دو مدل ایرانی و خارجی می باشد. اکثر مردم به دلیل زیبایی و ظرافت بیشتر نوع خارجی تمایل به خرید سرویس طلای خارجی دارند. انواع سرویس طلای ایتالیایی و سوییسی در بازار وجود دارد. سرویس طلا جز برای عروس مصارف دیگری نیز دارد و تنها برای استفاده عروس در شب عروسی نیست.

سرویس طلا

اگر قصد خرید سرویس طلا برای عروس را دارید باید بیشتر دقت کنید. سرویس طلا از یک جفت گوشواره، دستبند و گردنبند تشکیل می شود. برخی از انواع سرویس طلا دارای انگشتر نیز می باشند. اگر نیم ست طلا انتخاب کنید تنها دارای گردنبند و دستبند طلا است. در ادامه شما را با ویژگی های یک سرویس طلای خوب آشنا خواهیم کرد.

ویژگی های سرویس طلا

سرویس طلا به دلیل ست بودن اجزا آن دارای ویژگی های خاصی می باشد. حداقل به دلیل هزینه زیادی که می کنید باید در انتخاب سرویس طلا دقت و زمان لازم را لحاظ فرمایید تا پشیمان نشوید. اگر به دنبال انتخاب سرویس طلا برای عروس هستید بهتر است به چند نکته اهمیت دهید.

سرویس طلا باید با رنگ پوست عروس همخوانی داشته باشد. برای پوست های بسیار سفید سرویس طلا سفید و برای پوست های گندمی و تیره تر سرویس طلا زرد پیشنهاد می شود. پس ویژگی مهم سرویس طلا هماهنگی آن با رنگ پوست است. دیگر ویژگی مهم در انتخاب سرویس طلا سایز و اندازه گردنبند و دستبند آن است. بهتر است سایز اجزا سرویس طلا به گونه ای باشد که زیاد آویزان نباشد و دقیقا به اندازه دور گردن و مچ دست باشد.

در انتخاب گوشواره سرویس طلا باید به مدل و نوع یقه لباس یا لباس عروس توجه شود. سرویس طلا هدیه ای ویژه است پس باید ویژگی های منحصر به فرد داشته باشد. با انتخاب سرویس طلایی که دارای نگین است می توانید به چشم نوازی و درخشندگی بیشتر آن کمک کنید. برای خانم هایی با ظاهر درشت تر سرویس طلا دارای سنگ های بزرگ پیشنهاد می شود. در مجموع ظرافت از ویژگی سرویس طلا برای خانم های جوان و عروس خانم ها است.

سرویس طلا

نکات مهم هنگام خرید سرویس طلا

خرید سرویس طلا امری مهم و حساس به شمار می رود. شما قصد دارید بابت سرویس طلای ارزشمند پول زیادی را بپردازید پس باید هنگام خرید توجه لازم را داشته باشید. همواره از طلا فروشی های معتبر و دارای پروانه کسب سرویس طلا خریداری کنید. اگر سرویس طلای انتخابی شما دارای نگین یا سنگ است، حتما به اصل یا مصنوعی بودن آن توجه کنید.

هنگام خرید حتما فاکتور سرویس طلا را از فروشنده دریافت کنید و توجه داشته باشید که مشخصات و وزن سرویس طلا به درستی در فاکتور قید شده باشد. پیشنهاد جالب ما برای خریدی کم هزینه تر این است که اجزا سرویس طلا را به صورت جداگانه خرید و باهم ست کنید. می توانید یک رنگ و طرح کلی و هماهنگ در نظر بگیرید و جداگانه به دنبال دستبند، گردنبند و گوشواره سرویس طلا باشید.

راه دیگر برای کاهش هزینه خرید سرویس طلا انتخاب نیم ست طلا می باشد که امروزه مورد پسند بسیاری از خانم ها است. اگر سرویس طلا سفید انتخاب می کنید توجه داشته باشید که رنگ سفید آن آب طلا نباشد؛ زیرا پس از مدتی به رنگ زرد تغییر خواهد کرد. سرویس طلای نگین دار نیز باید به دقت بررسی شود. هم از نظر استحکام و هم اصل بودن نگین ها. هنگام خرید به سالم بودن قفل و بند سرویس طلا توجه ویژه داشته باشید.

غفلت از این موضوع ممکن است شما را متضرر کند. نکته قابل توجه دیگر حین خرید سرویس طلا، دست دوم بودن آن است. با بررسی قسمت قفل اجزا سرویس می توانید به این موضوع پی ببرید. اگر هنگام خرید سرویس طلا تنها یکی از اجزا آن را پسندیده اید برای خرید سرویس طلا عجله نکنید؛ چون ممکن است بعدا پشیمان شوید.

هزینه سرویس طلا

قبل از اینکه به سراغ خرید و انتخاب سرویس طلا بروید بهتر است وضعیت مالی و بودجه خود را بررسی کنید تا دچارسردرگمی نشوید. زیبا ترین و متنوع ترین سرویس های طلا با قیمت های متفاوت در بازار به فروش می رسد. از آنجایی که خرید سرویس طلا نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود، پس در انتخاب وزن، عیار و قیمت آن دقت لازم را به عمل آورید. هزینه سرویس طلا به نوع نگین دار یا بدون نگین، رنگ و طرح و تراشکاری آن بستگی دارد. سرویس طلا تراشکاری شده و بدون نگین که درخشندگی خاص و زیبایی در نور دارد بین 5 تا ۱۸ ملیون قیمت گذاری شده است. هرچه عیار سرویس طلا کمتر باشد و مقدار کمتری روی آن کار شده باشد قیمت پایین تری دارد.