تعیین سایز انگشتر

تعیین سایز انگشتر یکی از مهم ترین فرآیند هایی می باشد که افراد باید در زمان خرید انگشتر زنانه و مردانه به آن توجه داشته باشند. انگشتر شما باید به گونه ای باشد که به دست شما بنشیند. نباید تنگ باشد. باید راحت باشد؛ باید آنقدر احساس راحتی با آن انگشتر کنید که به راحتی همیشه آن را در دست داشته باشید. توجه کنید که تعیین سایز انگشتر از روش های مختلفی تشکیل شده است.

تعیین سایز انگشتر طلا

اگر قصد دارید که بهترین نوع انگشتر را برای خود استفاده نمایید باید به این روش ها توجه ویژه داشته باشید. معمولا در زمان تعیین سایز انگشتر برای بانوان این تعیین سایز بین ۳ تا ۹ می باشد. همچنین تعیین سایز انگشتر آقایان بین ۸ تا ۱4 می باشد. انگشتر عموما از نمونه های مختلفی تشکیل شده و سایز آن ها نیز نمونه های متفاوتی دارد.

در ادامه متن سه روش از روش های تعیین سایز انگشتر زنانه و مردانه را برای شما عنوان خواهیم کرد تا با فراغ بال نسبت به تعیین سایز انگشتر اقدام نمایید.

تعیین سایز انگشتر

اولین روشی که برای تعیین سایز حلقه مورد استفاده قرار می گیرد، یک روش معمول است. شما در این روش به طلا فروشی مورد نظر مراجعه کرده و با استفاده از حلقه های موجود نسبت به انتخاب حلقه های مورد نظر اقدام کرده و نوع حلقه ای که به دستتان می آید را مورد استفاده قرار می دهید. اما توجه داشته باشید که این روش روشی است که باید خود فرد همواره وجود داشته باشد. ممکن است در بعضی از اوقات شما نباشید و انتخاب برای شما سخت شود. پس در ادامه سه روش دیگر را مورد توجه قرار خواهیم داد و آن ها را برای این کار استفاده می کنیم.

روش اول تعیین سایز انگشتر

توجه داشته باشید برای تعیین سایز انگشتر اولین روشی که در غیاب افراد مورد استفاده قرار می گیرد، اندازه گیری سایز دور انگشت می باشد. یعنی شما با استفاده از ابزار اندازه گیری مانند خط کش و یا متر های پارچه ای سایز دور انگشت خود را گرفته و آن را با توجه به نوع سایز ها و میلیمتری که برای آن ها تعریف شده است، به طلا فروش می دهید.

توجه داشته باشید که سایز ها معمولا از سایز 3 تا ۱4 موجود می باشند. معمولا میلیمتری که سایز انگشتر را مشخص می کند بر حسب زیر می باشد. 44. ۲ سانتی متر یعنی سایز انگشت شما ۳ می باشد. سایز 46. ۸ سایز انگشت شما را در سایز 4 تعریف کرده است. سایز 4۹. ۳ سایز 5 را معرفی کرده است. سایز 5۱. ۹ سایز 6 را معرفی کرده است و سایز 54. 4 سایز ۷ را معرفی می کند.

همچنین 5۷ میلیمتر سایز ۸ را معرفی می کند. سایز ۹ با 5۹. ۹ مشخص می شود. سایز ۱۰ نیز با 6۲. ۱ مشخص خواهد شد. سایز ۱۱ با 64. 6 میلیمتر تعیین گردیده است. همچنین سایز ۱۲ با 6۷. ۲ تعیین شده. ۱۳ با ابعاد 6۹. ۷تعریف شده است.

شما با توجه به این سایز ها می توانید به طلافروشی ها مراجعه کرده و سایز انگشتر خود را در نظر بگیرید. این روش یکی از روش های کارا می باشد که شما حتما باید با ابزار اندازه گیری به خصوص نوار های کاغذی که دارای درجه می باشند آن را تعیین کنید.

روش دوم تعیین سایز انگشتر

یکی دیگر از روش های تعیین سایز انگشتر استفاده از نوار می باشد. شما می توانید یک نوار ۱5 سانتی متری را بریده و در نزدیکی برآمدگی انگشت خود قرار دهید. توجه داشته باشید که این قسمت از ضخیم ترین بخش های انگشت شما می باشد و انگشتری که قصد خرید آن را دارید به سادگی از آن عبور نمی کند. برای تعیین سایز انگشتر آن را در نزدیکی برآمدگی قرار داده و با استفاده از یک خودکار محلی که کاغذ بر روی محل برش خورده فرود میآید را نشانه بزنید.

معمولا این روش روش کارایی برای افراد می باشد و بسیار متداول است. این روش از تعیین سایز انگشتر، ممکن است که خطا داشته باشد. پس توجه داشته باشید که به صورت دقیق این روش از روش های تعیین سایز انگشتر را مورد استفاده قرار دهید. گفتنی است بهتر است این کار را با نوار های کاغذی انجام دهید.

روش سوم تعیین سایز انگشتر

روش سوم تعیین سایز انگشتر که به عنوان روش پایانی است، روشی است که با استفاده از بست ها و یا نوار های پلاستیکی که در انواع جواهر فروشی ها موجود است، صورت می گیرد. این نمونه از روش های تعیین سایز انگشتر، بسیار کارا و دقیق می باشد. این نوار ها درجه های مختلفی دارند که شما آن را بر روی انگشت خود قرار داده و به تعیین سایز انگشتر خود می پردازید. زمانی که این دستگاه سایز کننده در دسترس شما قرار گرفت آن را می کشید تا جایی که در دست شما احساس راحتی داشته و از دست جدا نشود. آن را سفت می کنید و سایز انگشتر را با توجه به سایزی که بر روی بدنه آن درج شده است، مشخص می کنید.