مدال یا پلاک طلا آن بخش از گردنبند است که بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و همواره توجه مشتری و خریدار را به خود جلب می کند. پلاک طلا در مدل های مختلف وجود دارد و با زنجیر ترکیب شده و نمای زیبایی ایجاد می کند. پلاک های طلا در اشکال متنوع به صورت اسم و اشکال مختلف ساخته می شود. شما می توانید طبق سلیقه خود پلاک طلا بزرگ با وزن بالا خریداری یا از پلاک های ظریف با وزن کمتر استفاده کنید.

پلاک طلا

همواره توصیه می شود که خانم های جوان پلاک طلا و زنجیر را در زیورآلات مورد استفاده روزانه خود بگنجانند. این امر سبب افزایش ظرافت و زیبایی ظاهری آن ها می شود. اگر قصد خرید پلاک طلا را دارید لازم است بدانید که خرید آن نیازمند دانستن اصول و نکاتی می باشد. در این مطلب قصد داریم شما را با نکات کلیدی خرید پلاک طلا آشنا کنیم. امروزه خرید، استفاده و هدیه دادن پلاک طلا با تم شغلی، ورزشی، اسم و شعر باب شده است. پلاک طلا از معدود زیورآلاتی است که شما می توانید به هر شکل یا نوشنه ای که بخواهید آن را سفارش داده و خریداری کنید. در ادامه به ویژگی های مهم پلاک طلا خواهیم پرداخت.

ویژگی های پلاک طلا

پلاک طلا ویژگی های خاص خود را دارد. در انتخاب و خرید پلاک طلا بهتر است این ویژگی ها را در نظر داشته باشید.

پلاک طلا بر اساس سلیقه و کاربرد آن ویژگی های متفاوتی دارد.

ویژگی مشترک انواع پلاک های طلا آسیب نرساندن و بی خطر بودن آن است.

پلاک طلا باید به گونه ای باشد که بدن را زخم نکند یا خراش ندهد. پلاک طلا نباید تیز یا برنده باشد.

مخصوصا اگر برای کودکان یا نوزادان استفاده می شود. می توان پلاک طلا را به صورت ست با گوشواره انتخاب کرد تا جلوه بیشتری داشته باشد.

تناسب بین پلاک طلا و زنجیر آن نیز بسیار اهمیت دارد. برای پلاک طلای ظریف بهتر است زنجیری نازک انتخاب شود. زنجیر های ضخیم برای پلاک های بزرگ و سنگین مناسب تر هستند.

تولید کنندگان پلاک طلا

کشور های مختلفی برای ساخت پلاک طلا اقداماتی انجام می دهند و طراحی های مختلفی را بر روی آن انجام می دهند. این کشور ها سعی می کنند با صادرات پلاک طلا نام خود را بر سر زبان ها بیندازند. کشور ایتالیا یکی از کشور هایی است که در این زمینه اقدامات فراوانی انجام داده است. در خود ایران نیز حرکات مختلفی برای ساخت انواع پلاک طلا چه به صورت صنعتی و چه به صورت قدیمی صورت می گیرد و بسیاری از افراد نسبت به انجام این کار اقدامات لازم را انجام می دهند.

نکات خرید پلاک طلا

لازم است برای خرید طلا و جواهر و زیو آلات نکاتی رعایت شود. پلاک طلا بهتر است متناسب با سن و سال افراد خریداری شود. برای خانم های جوان پلاک طلای ظریف و نگین دار وبرای کودکان پلاک طلا با اشکال کودکانه مناسب است. پلاک های طلای سنگین و بزرگ برای خانم های سن بالا توصیه می شود. همچنین پلاک های طلای دارای سنگ های قیمتی و درشت نیز برای خانم های مسن تر پیشنهاد می شود. در مجموع اگر به دنبال خرید هدیه ای ارزشمند و کم هزینه هستید پلاک طلا بهترین گزینه می باشد زیرا اجرت و دستمزد آن از سایر زیوآلات پایین تر است.

لازم است در خرید پلاک طلای نگین دار نهایت دقت را برای تشخیص اصل بودن نگین ها به عمل آورید. در پایان کار حتما فاکتور را از فروشنده دریافت کنید. توجه داشته باشید که اطلاعات قید شده در فاکتور صحیح باشد.

قیمت پلاک طلا

به طور کلی طلا و جواهر از زیورآلات ارزشمندی هستند که باید برای خرید آن ها هزینه کرد. در این میان پلاک طلا به دلایل خاصی از هزینه کمتری برخوردار می باشد. البته در صورتی که به شکل دست ساز ساخته نشده باشد. اگر پلاک طلا توسط دستگاه ساخته شده باشد اجرت پایینی خواهد داشت. عامل اصلی در تعیین قیمت پلاک طلا وزن و عیار آن می باشد. پلاک های طلا با عیار بالا قیمت گرانتری دارند.

وجود هر نوع نگین یا سنگ قیمتی، تراشکاری و ظریف کاری بر روی پلاک طلا بر قیمت آن تاثیر مستقیم دارد و باعث افزایش آن می شود. با خرید پلاک طلا به صورت اینترنتی می توانید از تخفیفات آنلاین تا سقف ۲۰٪ بهره مند شوید.

چگونگی خرید پلاک طلا

اگر قصد خرید پلاک طلا دارید باید از روش های مختلف خرید آن اطلاع حاصل نمایید. برای خرید پلاک طلا روش های متفاوتی وجود دارد. شما از دو روش اینترنتی و حضوری می توانید پلاک طلای مورد نظر خود را سفارش داده و خریداری نمایید. نکته قابل توجه در این امر معتبر بودن فروشگاه یا طلافروشی مورد نظر می باشد. امروزه فروشگاه ها و طلافروشی های متعددی آماده پذیرش سفارش و ساخت پلاک طلای مورد نظر شما می باشند.