طلا به عنوان یک فلز گران بها و شناخته شده در جهان و همچنین به عنوان یک عنصر با ارزش همواره مورد توجه خانم ها و آقایان قرار دارد. طلا بیشتر به عنوان زینت و زیورآلات در اقلام مختلف توسط بانوان مورد استفاده قرار می گیرد. آقایان نیز به شکل های مختلفی از آن استفاده می کنند. در این میان پلاک یا مدال طلا طرفداران ویژه ای در بین خانم ها به خصوص بانوان جوان دارد. مدال طلا در مدل ها و شکل های متنوع با وزن های مختلف در تمام طلا فروشی ها موجود است. مدال طلا به همراه زنجیر می تواند یک انتخاب ارزشمند باشد. همچنین بهترین گزینه برای هدیه و کادو نیز هست. ما در این مقاله به شما انواع  مدال طلا و ویژگی های آن را معرفی خواهیم کرد. پس اگر قصد خرید مدال طلا را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

مدال طلا

 

انواع مدال طلا

پلاک یا مدال طلا در طرح، مدل، سبک و رنگ های مختلف تهیه و تولید و به بازار عرضه می شود. مدال طلا در رنگ های گلد، رز گلد و سفید در بازار وجود دارد. مدل های مختلفی نیز برای طراحی مدال طلا در نظر گرفته شده است. امروزه مدال طلا به سبک سه بعدی با طراحی یک اسم خاص طرفداران زیادی دارد و از مدل های پر فروش در بازار می باشد.

پس از آن مدل های اسپرت و دخترانه از دیگر اقلام پرفروش و مورد توجه مشتریان می باشد. نوع دیگری از مدال طلا به دلیل ظرافتی که در طراحی و ساخت آن به کار رفته شده است به مقدار زیادی مورد توجه بانوان قرار گرفته است. امروزه بانوان به دلیل افزایش قیمت طلا مدل های ظریف و سبک را بیشتر می پسندند. مدال طلا نگین دار نیز طرفداران خاص خود را دارد، که در میان خانم های مسن تر بیشتر به چشم می خورد. مدال طلا زنانه نگین دار به شکل های مختلف طراحی می شود. نگین های با ارزش در رنگ های متنوع قابل کاربرد در مدال طلا زنانه نگین دار هستند.

 ویژگی های مدال طلا

قبل از انتخاب مدال طلا بهتر است با یک سری از ویژگی های آن آشنا شوید تا موفق به یک انتخاب خوب شوید. اولین و مهمترین ویژگی درباره مدال طلا نمای زیبای آن است. جلوه زیاد و درخشش آن باعث می شود که مدال طلا بیشتر جلب توجه کند. کیفیت در ساخت مدال طلا به خصوص مدال های نگین دار از دیگر ویژگی های مهم در ساخت این زیور است. لازم است بدانید که اگر از زیورآلات خود به صورت مداوم و روزانه استفاده می کنید، کیفیت نقش مهمی در طول عمر آن ایفا می کند. مدال طلا یک گزینه بسیار مناسب برای علاقه مندان به زیورآلاتی با این سبک و سیاق است. همچنین یک انتخاب بسیار خوب و تمام عیار برای هدیه و کادو دادن می باشد.

 نکات خرید مدال طلا

اگر قصد خرید مدال طلا دارید، بهتر است قبل از انتخاب مدال طلا نکات مهم مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهید. با توجه به افزایش قیمت طلا  برای خرید مدال طلا باید هزینه زیادی بپردازید، بنابراین بهتر است در خرید خود دقت کرده و نکات گفته شده در این بخش را رعایت نمایید. در انتخاب مدال طلا حتما به سلیقه خود توجه کنید. اگر مدال طلایی که انتخاب می کنید طبق سلیقه  شخصی شما نباشد، بزودی از آن دلزده خواهید شد. در انتخاب رنگ مدال طلا به رنگ پوست خود دقت کنید. برای رنگ پوست سفید مدال طلای سفید و برای رنگ پوست گندمی و سبزه مدال طلای زرد پیشنهاد می شود. در انتخاب مدل و سبک مدال طلا نیز به سن و سال خود توجه کنید. مدال طلا با سنگ های بزرگ و قیمتی برای خانم های مسن و مدال طلا ظریف و اسپرت برای خانم های جوان و دختر خانم ها مناسب تر می باشد. توجه داشته باشید که مدال طلا به شکل آرم های بسیار بزرگ و ضخیم یا لوگو های خاص بیشتر برای استفاده آقایان مناسب است.

 قیمت مدال طلا

در تعیین قیمت نهایی مدال طلا عوامل مختلفی دخالت دارد. در واقع می توان گفت قیمت مدال طلا به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. اولین و مهم ترین عامل تعیین کننده در قیمت نهایی مدال طلا وزن آن می باشد. هر چه وزن مقدار طلای به کار رفته شده در مدال طلا بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. نوع طلای به کار رفته شده در مدال طلا نیز عامل دیگری در تعیین قیمت آن است. معمولاً طلای ۱۸ عیار به دلیل مقاومت و استحکام لازم، برای تهیه مدال طلا به کار برده می شود. عامل مؤثر دیگر در قیمت مدال طلا اجرت است. اگر مدال طلا دارای تراشکاری و ظریف کاری باشد، اجرت آن افزایش پیدا کرده و بر قیمتش تاثیرگذار است. وجود نگین های اصل و سنگ های قیمتی نیز باعث افزایش قیمت مدال طلا می شوند.