متاسفانه امروزه شرایط جامعه به سمتی پیشرفته که افراد به خرید کالا و محصولات برند بیشتر تمایل دارند. جوانان نیز بیشتر به دنبال خرید و استفاده از محصولات به روز، مد شده و برند هستند. از طرفی خانم ها در پیروی از مد به استفاده از زیورآلات و جواهراتی که با طراحی خاص و طبق مد روز باشد، علاقه دارند. امروزه با توجه به این امر گالری های متنوع و متعددی ایجاد شده است.

گالری طلا

گالری طلا نمونه‌ای از انواع گالری هاست که در جهت برند شدن، محصولات خود را با قیمت بالاتری به افراد ارائه می دهد. طلا و جواهر موجود در این گالری ها هیچ تفاوتی از نظر عیار و کیفیت با دیگر طلا های موجود در بازار ندارند. با این وجود می توان گفت گالری ها صرفا هزینه برند بودن خود را می گیرند و در نتیجه زیورآلات خود را با قیمت های غیر واقعی به مشتریان ارائه می دهند. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع گالری های طلا بپردازیم و قیمت محصولات گالری های طلا را با طلا فروشی ها مقایسه کنیم.

انواع گالری طلا

در تمام شهر ها و اغلب شهر های بزرگی مانند تهران گالری های بی شماری احداث شده است. گالری ها به دلیل موقعیت جغرافیایی و منطقه‌ای که در آن قرار دارند، در بین مشتریان خود شهرت پیدا می‌کنند. گالری های طلا صرفا به دلیل لوکس بودن و تشریفات خاصی که به مشتری ارائه می دهند خود را مجاز به افزایش قیمت محصولات می دانند. این گالری ها تنها به دلیل مطرح شدن و یکسری خدماتی که به مشتریان خود ارائه می دهند، به یک گالری طلای لوکس و برند تبدیل می شوند. تعداد زیادی از این نوع گالری های طلا فقط جواهرات برند را عرضه می کنند و در تعدادی دیگر تنها زیورآلات خارجی به چشم میخورد. همانطور که در قسمت قبل گفته شد طلا و زیورآلات موجود در گالری طلا از نظر عیار و سایر ویژگی ها با جواهرات موجود در طلا فروشی ها و بازار تفاوتی ندارند. این گالری ها به دلیل شهرت یافتن به یک گالری مطرح در شهر یا کشور تبدیل می شوند.

قیمت طلا در گالری طلا

هنگام مراجعه به گالری طلا شاهد تفاوت قیمت فاحشی نسبت به طلا های موجود در بازار می شوید. این امر به دلیل برند شدن و شهرت یک گالری طلا اتفاق می افتد. گالری های طلا معمولا طلا فروشی های لوکسی در بهترین منطقه از شهر هستند، به همین دلیل محصولات خود را با قیمت های بالاتری به مشتریان عرضه می کنند. در واقع شما به هنگام خرید طلا و جواهر از گالری طلا هزینه برند را می پردازید.

خریداران در یک گالری طلا با قیمت های غیر واقعی روبرو می شوند که نتیجه مطرح شدن یک گالری طلا است. توجه داشته باشید که اجرت طلا های موجود در گالری های طلا نیز بسیار بالا است، زیرا گالری ها حداکثر میزان اجرت یک محصول را با شما حساب می کنند و این امری اجتناب ناپذیر است. با توجه به قیمت نجومی طلا و جواهر خرید طلا از گالری های طلا عاقلانه به نظر نمی رسد. توصیه می کنیم پول خود را صرفا برای خرید طلا هزینه کنید نه نام و برند!

ویژگی های گالری طلا

گالری های طلا دارای یکسری ویژگی های خاص هستند که آن ها را به یک گالری مطرح شده و برند تبدیل می‌کند. مغازه های طلا فروشی موجود در سطح شهر یا بازار نمی‌توانند به ویژگی های یک گالری طلا دست پیدا کنند. اولین و مهم ترین ویژگی در ایجاد یک گالری طلا منطقه ‌ای است که گالری در آن واقع می باشد. قرار گرفتن گالری طلا در بالاترین منطقه از شهر یا منطقه ای پر تردد و معروف باعث برند شدن گالری می شود. یک گالری طلای برند باید دارای فضای لوکس و چشم نواز باشد. این نوع گالری ها باید بتوانند خدمات ویژه‌ای را به خریداران و مشتریان خود ارائه دهند و دارای امکانات خوبی باشند، تا بتوانند به شهرت دست پیدا کنند. تمامی این عوامل باعث می شود که یک گالری طلا معروف شده و بتواند محصولات خود را با بالاترین قیمت به خریداران و طرفداران خود عرضه کند.