تنوع در مدل های طلا و جواهر برای کودکان دختر بیشتر دیده می شود. اغلب والدین در انتخاب طلا و جواهر برای کودکان خود دچار مشکل می شوند. لازم به ذکر است که انتخاب طلا و جواهرات کودکانه نیازمند رعایت نکات مختلفی می باشد که ما در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. اگر قصد خرید طلا و جواهر برای کودکان را دارید و دارای هیچ تجربه ای در این زمینه نمی باشید، بهتر است تا پایان با ما همراه شوید.

طلا برای کودکان

مدل های مختلف طلا و جواهر برای کودکان

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و وجود دستگاه های مختلف طلاساز و کارگاه های متفاوت، به آسانی می توان طرح و مدل طلا و جواهر مورد نظر برای کودکان خود را سفارش دهید. در این میان بیشتر والدین تمایل دارند که نام و تاریخ تولد کودک خود را در یک طرح ویژه بر روی یک قطعه طلا مانند زنجیر، آویز یا دستبند طراحی کرده و سفارش دهند.

بی شک بهترین گزینه برای طلا و جواهر کودکانه همین مدل می باشد. دستبند های مختلفی نیز در طرح ها و رنگ های کودکانه وجود دارند. تعدادی از این دستبند ها دارای مهره و یا مروارید می باشند که شکل کودکانه به دستبند می دهد. دستبند های کودکانه معمولا به شکل اسپرت طراحی می شوند و برای دختران و پسران قابل استفاده می باشند.

آویز طلا برای کودکان نیز طرفداران خاص خود را دارد. استفاده از یک زنجیر ساده و ظریف در کنار یک پلاک طلای کوچک برای کودک می تواند جلوه و زیبایی خاصی ایجاد نماید. این روز ها طرح چشم نظر از مدل های رایج پلاک کودکانه است که طرفداران زیادی دارد. نوع دیگر طلا و جواهر برای کودکان گوشواره طلای کودکانه است که معمولا از سنین نوزادی برای نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد. این گوشواره ها مدل های مختلفی دارند. حتی در برخی از مدل ها نیاز به سوراخ کردن گوش نوزاد نیست.

نحوه خرید طلا و جواهر برای کودکان

اگر قصد خرید طلا و جواهر برای کودک خود دارید و می خواهید یک خرید خاص و موفق داشته باشید، همچنین اگر قصد هدیه دادن به کودکان را دارید می توانید از روش های مختلفی برای خرید و سفارش طلا و جواهر کودکان استفاده کنید. بهترین راه، گشت و گذار در بازار و مراجعه حضوری به فروشگاه های طلا و جواهر می باشد.

در این روش از نزدیک مدل های مختلف طلا و جواهر کودکان را مشاهده می کنید. اما اگر وقت و زمان کافی برای این کار ندارید می توانید از طریق سایت های مختلف مدل های بیشتری از طلا و جواهر کودکانه را مشاهده کنید و نسبت به خرید و سفارش به روش اینترنتی اقدام نمایید. در خرید اینترنتی باید به سایز طلای در نظر گرفته شده برای کودک خود بسیار توجه داشته باشید. اگر طرح و مدل خاص و منحصر به فردی در نظر دارید که به روش های قبل موفق به پیدا کردن و خرید آن نشده اید، می توانید به تولید کنندگان طلا و جواهر  کودکانه مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

ویژگی های طلا و جواهر برای کودکان

با توجه به جو و شرایط محیطی و اجتماعی به وجود آمده، امروزه بسیاری از کودکان نیز به طلا و جواهر علاقه مند شده اند. باید توجه داشته باشید که جواهراتی برای آن ها انتخاب کنید که مناسب شرایط و سن و سال آن ها باشد. ویژگی های کودک شما در خرید طلا و جواهر تاثیر مستقیم دارد.

اولین و مهمترین ویژگی در خرید طلا و جواهر برای کودکان ایمنی و امنیت است.

برای مثال اگر قصد خرید گوشواره برای کودک و نوزاد خود دارید، باید دقت داشته باشید که گوشواره های میخی برای کودک و نوزاد شما در سنین پایین مناسب نیست. استفاده از گردنبند نیز باید در سنی باشد که خود کودک توانایی مراقبت از آن را داشته باشد.

دومین ویژگی در خرید طلا و جواهر برای کودکان زیبایی ظاهری آن است. کودکان به طرح و جلوه ظاهری جواهراتی که دارند بیشتر اهمیت می دهند. سادگی و ظرافت از دیگر ویژگی های مهم برای طلا و جواهرات کودکان است. بهتر است از طرح هایی استفاده کنید که مناسب سنین کودک شما باشد.

این طرح ها می تواند در قالب شکل پروانه، زنبور، گل و اشکال کودکانه دیگر ساخته شده باشد. اگر قصد خرید آویز، دستبند و گردنبند را برای کودک خود دارید، بهتر است از انواع پر زرق و برق آن برای کودک انتخاب نکنید. اگر کودک شما بسیار کم سن و سال است و نوزاد محسوب می شود، بهترین گزینه برای آن سنجاق سینه است. معمولا برای پسر بچه ها نیز دستبند های چرم با یک قطعه طلای کوچک بهترین گزینه است.

سخن پایانی در مورد طلا و جواهر کودکانه

اگر عاقلانه بخواهید تصمیم بگیرید متوجه می شوید که خرید طلا و جواهر برای کودکان در مجموع امری منطقی نیست. کودک شما در سنین پایین به اندازه ای مسئولیت پذیر نمی باشد که بتوان مسئولیت مراقبت از طلا و جواهر را به آن واگذار کرد. همچنین برای حفظ امنیت خود کودک این امر نادرست است.

می توان گفت خرید طلا و جواهر برای کودکان یک ریسک و امری سلیقه ای است. با توجه به خصوصیاتی که از کودک خود سراغ دارید و با توجه به میزان مسئولیت پذیری او می توانید نسبت به خرید اقلام مختلفی از طلا و جواهر برای او اقدام نمایید. از بدو تولد می توانید برای او گوشواره و سنجاق سینه در نظر بگیرید.

وقتی کمی بزرگتر شد النگو و دستبند برای کودک بهترین گزینه است. در سنین بالاتر می تواند از زنجیر و پلاک، آویز و پابند نیز استفاده کند. اگر تصمیم گرفتید این ریسک را بپذیرید و برای کودک خود طلا و جواهر خریداری کنید، توجه داشته باشید که از مدل های با کیفیت طلا و جواهر انتخاب کنید، زیرا کودک شما دائم در حال جنب و جوش، بازی و شیطنت است.