نکات قابل تامل قبل خرید طلای دست دوم یا کم اجرت

این طلا ها معمولا ظاهری سالم دارند اما معمولا در ناحیه قفل و بند آنها خراش هایی وجود دارد.

خریدار باید مراقب باشد تا طلا دارای کد استاندارد باشد و از جایی مطمئن خریداری کند تا کد استاندارد درج شده بر روی طلا جعلی نباشد.

 

زیورآلات یا سرمایه گذاری

با توجه بر محدود بودن طلای دست دوم نسبت به نو باعث میشود تا خریدار سبد انتخاب کمتری را داشته باشد از طرفی نیز طلای دست دوم امکان کمی خرابی را دارد اما برای سرمایه گذاری به دلیل آنکه خریدار از اجرت کمتری برخوردار میشود به صرفه تر است زیرا برای فروش نیز اجرتی پرداخت نکرده است  که از آن کم بشود اما در خاطر باشد که اینجا هم سوء استفاده کنندگان ساکت ننشسته اند و زیورآلات بدلی یا طلا های عیار پایین و حتی اجناس دزدی را به اسم طلای دست دوم یا کم اجرت به خریداری می فروشند. افراد متخصص در این کار معتقدند که بهتر است به جای طلای دست دوم طلای نو با اجرت پایین خریداری شود.

اما نکته ای وجود دارد که با خریداری طلای دست دوم میتوان گرم بیشتری با قیمت پایین تر خرید و سود بیستری نمود.

پس با اینکه ریسک خرید طلای دست دوم یا کم اجرت بالا است اما با بالا بردن دقت میتوان به سود بیشتری اندیشید.

 

طرز خرید طلای دست دوم یا کم اجرت

به قفل و  بند آن توجه شود زیرا بخاطر استفاده هایی که از آن شده است از شفافیت و براقیت کمتری برخوردار هستند و  محتمل است که خش هایی بر آن وجود داشته باشد.

برای خرید طلای دست دو یا کم اجرت تنها پول طلای خام را بدون پرداخت اجرت، ارزش افزوده، پول مغازه داده میشود.

علت خرید طلا

طلا ارزش مالی و اقتصادی سرمایه شما را حفظ میکند زیرا اقتصاد مالی، به پشتوانه طلا و سکه است که ارزش پولی یک کشور را به تناسب، تصاعد یا تنازل میکشاند.

خرید طلا حتی با ارزان شدن نیز ضرری به سرمایه فرد نمیزند از آنجا که پشتوانه ی پول کشور است حتی اگر فرد با قیمت بالا تری خریداری کند سپس قیمت آن پایین بیاید به دلیل آنکه به میزان آن همه چیز، خانه، زمین، ماشین و.... پایین می آید ضرری به فرد وارد نشده است.

علاوه بر بعد مالی به دلیل زینتی بودن طلا بانوان علاقه ی وصف ناشدنی ای دارند که به همین علت تولید کنندگان با طراحی های متفاوت و جذابی آنها را زینتی تر می کنند تا مشتری پسندانه تر بشود و خریدار با مدل های گوناگون تری سر و کار داشته باشد.

 

تفاوت قیمت طلای نو و دست دوم یا کم اجرت

قطعا هر کالایی نو صفر آن گران تر از دست دوم آن است زیرا کالا ی دست دوم قبلا استفاده شده است.

در تعریف کالای دست دوم ذکر میشود که کالا توسط فرد دیگری خریداری شده است و در صورت نیاز تغییر، فرد تصمیم به فروش آن گرفته است.

در خریداری طلا خریدار علاوه بر تقبل پول خود طلا پول مالیات بر ارزش افزوده و اجرت کار را باید بپردازد. اما با خرید طلای دست دوم تنها پول طلای خام را می پردازد و میتواند از آن سود بیشتری کند زیرا میتوان طلای بیشتری به نسبت طلای نو خرید.

سعی شود طلای دست دوم یا کم اجرت کمتر از واسطه خریداری شود و ترجیحا از آشنا یا دست خریداری شود تا اطمینان بیشتری نسب به کالا وجودداشته باشد.