امروزه نمونه های مختلفی از طلا در بازار موجود می باشد که افراد می توانند علاوه بر اینکه از زیبایی آن استفاده کنند، آن را به عنوان یک گزینه برای درآمدزایی خود در نظر بگیرند. لذا طلای آب شده به عنوان یکی از گزینه های مناسب درآمدزایی به حساب می آید. بسیاری از افراد همواره طلا را به عنوان زیورآلات و گاها برای معاملات مورد توجه قرار می دادند. اما طلای آب شده به عنوان یک طلای مناسب برای مسایل اقتصادی و معاملات مختلف توسط افراد مورد توجه قرار گرفته است. لذا طلای آب شده در بازار تهران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بسیاری از افراد با خرید آن معامله های مناسب با سود های کلان می برند.

طلای آب شده

البته برای معامله با طلای آب شده باید اطلاعات لازم راجع به آن را بدانید و سپس نسبت به اقدامات لازم عمل کنید. ما در این مطلب قصد داریم نکاتی که در مورد طلای آب شده موجود می باشد را برای افراد عنوان کرده و افراد را در این زمینه راهنمایی کنیم. چنانچه قصد خرید طلای آب شده را دارید با ما تا پایان همراه باشید.

مزایای خرید طلای آب شده

همانطور که می دانید زیورآلات و طلا ها علاوه بر وزن هایی که دارند، پارامتر های مختلفی مانند نوع طراحی و نوع کشوری که آن را ساخته است بر روی قیمتشان تاثیرگذار می باشد. به طور مثال طلای ایتالیایی با قیمت طلایی که در ایران می باشد متفاوت است. نوع طراحی که بر روی آن طلا صورت گرفته است بر قیمت آن می افزاید. اما از مزایای خرید طلای آب شده این می باشد که شما از هزینه های طراحی معاف می شوید و تنها پول طلا را می پردازید. پس می توان گفت که خرید طلای آب شده مزایای مختلفی را دارد. یکی از مزایای آن این است که شما از هزینه طراحی برای آن معاف می شوید.

البته اشاره به این نکته الزامی است که طلای آب شده با توجه به اینکه در دست بانوان قرار نمی گیرد باید مراقبت ویژه ای را داشته باشد. شما این طلا را باید کاملا تحت نظر داشته باشید. در کل می توان گفت طلای آب شده طلایی است که برای معاملات مختلف خریداری می شود و به جز هزینه پایینی که نسبت به طلای طراحی شده دارد، مزایای کمتری برای آن می توان پیدا کرد.

چگونگی معامله با خرید طلای آب شده

افرادی که قصد معامله با طلای آب شده را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که از علم کافی برای این معامله برخوردار باشند. این افراد باید بدانند که چه زمانی نسبت به خرید طلای آب شده اقدام نمایند و چه زمانی آن را بفروشند. توصیه ما برای این افراد این است که با استفاده از مشاورانی که در زمینه فروش طلا هستند، سعی کنند در پایین ترین حد قیمتی نسبت به خرید طلای آب شده اقدام نمایند.

در این صورت افراد می توانند کم ترین هزینه را برای خرید طلای آب شده نمایند. این افراد پس از آنکه طلا را خریداری کردند باید زمانی را سپری کنند تا طلا به بالا ترین قیمت خود برسد و در آن زمان آن ها می توانند طلای آب شده را فروخته و ما به التفاوت آن را به عنوان سود بردارند. البته این کار یک کار بسیار پر ریسک می باشد.

لازم به ذکر است که بعضی از کیف بران، طلای آب شده شهرستانی را خریداری می کنند و در بازار تهران می آورند. معمولا این افراد چیزی در حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان در هر گرم طلای آب شده از آن سود می برند. پس می توان گفت که سود آوری در خرید طلای آب شده، بسیار زیاد می باشد. اما شما باید با استفاده از مشاوران و افرادی که در این زمینه آگاهی کافی دارند، نسبت به خرید طلا آب شده اقدام نمایید.

تفاوت قیمت طلای آب شده با سایر طلاها

حال این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که قیمت طلای آب شده در مقایسه با سایر طلا های طلا فروشی ها چقدر متفاوت است. در این مورد می توان گفت که قیمت طلای آب شده با قیمت طلایی که طراحی شده و به عنوان زیورآلات مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار متفاوت می باشد. گا ها قیمت آن چیزی در حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار تومان متغیر می باشد. حال سوال پیش می آید با توجه به اینکه قیمت طلای آب شده نسبت به طلای طراحی شده پایین تر می باشد، چرا در زمان خرید افراد طلای آب شده را خریداری می نمایند. در این مورد باید گفت که طلای زینتی تنها در زمان خرید قیمت بالایی دارد. اما زمانی که شما قصد فروش آن را دارید، باید هزینه طلای آب شده را دریافت نمایید.همین موضوع باعث می شود که بسیاری از افراد طلای آبشده را خریداری نمایند تا در زمان فروش دچار ضرر نشوند. لذا به همین دلیل است که بسیاری از افراد برای معامله از طلای آب شده استفاده می نماید.