حلقه طلا از جمله زیورآلات مهمی است که انواع متعدد دارد. انواع مختلف حلقه طلا کاربرد های گوناگونی دارند. داشتن اطلاعات جامع و کلی برای خرید حلقه طلا قبل از رفتن به طلا فروشی لازم است. بهتر است ابتدا کاربرد حلقه طلا را مشخص کنید سپس برای انتخاب مدل و خریداری آن اقدام نمایید. در این مطلب قصد داریم به بررسی نکات مهم، ویژگی ها و قیمت حلقه طلا بپردازیم.

انواع حلقه طلا

حلقه طلا بنا به کاربرد آن اشکال مختلفی دارد.

حلقه طلا نامزدی، حلقه طلا ازدواج و حلقه طلا معمولی برای استفاده روزانه از انواع مختلف حلقه طلا در بازار هستند.

پشت حلقه طلا نیز نوع دیگری از حلقه است که معمولا برای زیبایی و جلوه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

حلقه طلا نامزدی معمولا به صورت نگین دار انتخاب می شود. یک نگین درشت در مرکز به همراه نگین هایی با سایز کوچک تر در اطراف آن جلوه درخشانی به حلقه طلا می بخشد.

حلقه طلا ازدواج که در مراسم عروسی به عروس خانم هدیه داده می شود معمولا ساده و بدون نگین و بصورت ست با حلقه طلای داماد انتخاب می شود.

برخی از خانم های جوان تمایل به پوشیدن پشت حلقه طلا نیز دارند. این نوع حلقه معمولا پر نگین و باریک بوده و برای افزایش درخشندگی در پشت حلقه اصلی پوشیده می شود.

جالب است بدانید که عده ای از خانم ها علاقه دارند که حلقه ازدواج خود را در زنجیر بر گردن خود بیاویزند و تنها حلقه طلا نامزدی خود را در دست داشته باشند. امروزه حلقه های طلا را از نظر رنگ نیز دسته بندی می کنند. حلقه طلا به رنگ های زرد، سفید، رزگلد، سبز، صورتی و مشکی از انواع دیگر این قطعه طلا می باشند.

ویژگی حلقه طلا

حلقه طلا از جمله هدیه های اولیه و مهم برای خانم هاست، زیرا نماد عشق و عهد و پیمان زندگی زناشویی آن ها است. حلقه طلا تنها زیوری است که باید تا پایان عمر به همراه داشت.

خانم ها معمولا از تعویض و فروش حلقه طلا خود خودداری می کنند. برای اینکه بهترین، شیک ترین و راحت ترین نوع حلقه را داشته باشید و پس از مدتی از شکل و مدل ظاهری آن خسته و دل زده نشوید بهتر است به ویژگی های حلقه طلا توجه کرده و در خرید آن دقت نمایید.

از آنجایی که هر سه حلقه ی نامزدی، ازدواج و پشت حلقه برای خانم ها اهمیت ویژه ای دارد، همچنین برخی تمایل دارند که همواره آن را در دست خود به همراه داسته باشند، باید به مدل و وزن آن دقت کرد. از ویژگی های مهم حلقه طلا راحتی و وزن آن است بطوریکه در استفاده روزانه سبب ایجاد مشکل و خستگی برای شما نشود.

از طرفی شکل ظاهری و مدل حلقه طلا به گونه ای باشد که سبب ایجاد آزار و اذیت و آسیب رساندن به لباس نشود. حلقه طلا نشان دهنده پیمان عشق میان شما و همسرتان است پس بهتر است بگونه ای باشد که جلوه و زیبایی خود را نیز نمایان کند. درخشندگی از دیگر ویژگی های مهم حلقه طلا است. اگر قصد انتخاب حلقه طلا رنگی دارید باید به رنگ پوست خود توجه داشته باشید. رنگ حلقه طلا باید بگونه ای انتخاب شود که روی دست شما بنشیند و بر زیبایی آن بیفزاید.

نکات مهم درباره حلقه طلا

امروزه خرید طلا در مجموع نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. از طرفی شما برای این سرمایه گذاری هزینه زیادی را متحمل می شوید. برای موفقیت در این امر دانستن چند نکته مهم ضروری است. خرید حلقه طلا نیز مانند سایر زیورآلات و جواهرات نیازمند دقت و داشتن اطلاعات کافی می باشد. برای داشتن حلقه طلایی بادوام و استحکام کافی جهت استفاده مکرر و بطور روزانه بهتر است حلقه طلا با عیار پایین تر انتخاب کنید. این امر در کاهش قیمت خرید نیز تاثیر دارد. توجه داشته باشید که حتما لازم نیست حلقه طلا نامزدی، ازدواج و پشت حلقه طلا را همیشه در انگشت خود داشته باشید.

پیشنهاد می شود که حلقه طلا نامزدی را بطور روزانه استفاده کرده و از پشت حلقه که باعث افزایش نمای درخشندگی حلقه طلا میشود، در مراسمات و مهمانی های خاص استفاده نمایید.

انواع حلقه طلا

هزینه خرید حلقه طلا

امروزه طلا و جواهر با افزایش قیمت قابل توجهی همراه شده است. قیمت حلقه طلا به عوامل مختلفی از جمله وزن، عیار و اجرت بستگی دارد. اگر با توجه به بودجه خود قیمت حلقه طلا برایتان مشکلی پیش نمی آورد توصیه می شود حلقه طلا با نگین های اصل انتخاب کنید. حلقه طلا معمولا بصورت ست انتخاب می شود.

این امر سبب افزایش چندین برابری قیمت این قطعه می شود. پرداخت همچنین هزینه گزافی در ابتدای ازدواج برای زوج های جوان سخت می باشد. توصیه ما انتخاب حلقه با آبکاری طلا می باشد. این انتخاب هزینه شما را به شدت کاهش می دهد. نکته دیگر برای کاهش هزینه در خرید حلقه طلا انتخاب حلقه ای با عیار پایین تر است. حلقه طلا با عیار ۱۸ نه تنها استحکام بیشتری در برابر شکنندگی و ضربه دارد بلکه برای شما ارزان تر تمام می شود.