با توجه به فراگیر شدن فعالیت های مختلف فروشگاه های اینترنتی، امروزه شاهد پایگاه های فروش متعددی هستیم که هر یک در فروش اجناس خاصی تخصص دارند. تعداد این نوع فروشگاه ها که رفته رفته رو به افزایش است، محصولات متنوع و متعددی را در خود جای داده اند.

بزرگترین فروشگاه اینترنتی و آنلاین کشور دیجی کالا می باشد. این فروشگاه آنلاین به قدری شهرت پیدا کرده که امروزه به یک برند معتبر در کشور تبدیل شده است و با توجه به شهرت زیادی که دارد جزء پر بازدید ترین سایت ها به شمار می رود. لازم است بدانید که اداره این نوع فروشگاه های آنلاین کار بسیار دشواری می باشد. بدون شک امروزه دیجی کالا جایگاهی در بین فروشگاه های اینترنتی پیدا کرده که قابل قیاس با سایر مارکت های آنلاین نیست.

خریدطلا در دیجی کالا

اما توجه داشته باشید که هیچگاه پربازدیدترین ها نشان دهنده بهترین ها نیستند. دلایل مختلفی وجود دارد که نشان از ضعف این سیستم فروشگاهی دارد. در این صورت دیگر فروشگاه های آنلاین می توانند شانس خود را در رقابت با دیجی کالا امتحان کنند و موفق باشند. در این مقاله قصد داریم برای مثال به خرید طلا در دیجی کالا پرداخته و دلایل ضعف این فروشگاه بزرگ اینترنتی را برای شما بازگو نماییم.

معایب خرید طلا در دیجی کالا

با یک امتحان ساده می توانید معایب خرید کالا در فروشگاه آنلاین دیجی کالا را برملا کنید. برای خرید طلا در دیجی کالا با جستجو در سایر فروشگاه های اینترنتی به راحتی به قیمت های پایین تری دست پیدا خواهید کرد. بدون شک به طلای مورد نیاز خود با همان مشخصات ولی با قیمتی پایین تر برخورد می کنید. پس یکی از معایب مهم و بزرگ خرید طلا در دیجی کالا وجود قیمت های غیر واقعی محصولات آن است.

دیجی کالا هیچگاه به شما بهترین قیمت را ارائه نمی دهد. همواره با یک مقایسه کلی متوجه می‌شوید که قیمت بالای خرید طلا در دیجی کالا به خاطر سود غیر مستقیم بر محصول است. این مشکل به دلیل عدم وجود فروشنده مستقیم در این روش خرید اتفاق می‌افتد. بنابراین درصد و هزینه بالاتری در دیجی کالا برای خرید طلا به شما ارائه می شود.

شاید در مواردی شما با یک اختلاف قیمت ناچیز مواجه شوید و در این صورت اعتبار این سایت را در خرید خود ترجیح دهید و به سراغ دیگر مارکت ها نروید. اما گاهی ممکن است با اختلاف های چند میلیونی روبه رو شوید، در این صورت لازم است که به فکر فرو رفته و انتخابی منطقی داشته باشید. در برخی موارد مشاهده شده که حتی دیجی کالا در بالا بردن قیمت اجناس توسط صاحبان محصول دخالت دارد. در نهایت این امر تنها به ضرر مشتری تمام می‌شود. از دیگر معایب خرید طلا در دیجی کالا که به کرات توسط کاربران و مشتریان بازگو شده ارسال طولانی ‌مدت در زمانبندی نادرست است.

پس اگر برای دریافت طلای مورد نظر خود عجله دارید، خرید از دیجی کالا راهکار مناسبی نیست. توجه داشته باشید که دیجی کالا نقش واسطه فروش را دارد، بنابراین در صورت عدم موجودی محصول در انبار خود، ممکن است ارسال محصول برای شما تا ۵ روز هم طول بکشد. هنگام مراجعه به دیجی کالا شما با یکسری محتواهای غیرقابل اعتماد نیز رو به رو می شوید. به عنوان مثال اگر قصد خرید گوشی سامسونگ را داشته باشید به راحتی می توانید در فضای مجازی مدل های مختلف این گوشی را مورد بررسی قرار دهید و از مزایا و معایب آن اطلاع کسب کنید.

اما در مورد خرید طلا در دیجی کالا به راحتی نمی‌توانید معایب و نقدی بر زیورآلات ارائه شده و اطلاعات درج شده در مورد آن پیدا کنید. بنابراین ناچار به اعتماد کردن بر اطلاعات ارائه شده در این فروشگاه اینترنتی می باشید. لازم است بدانید که دیجی کالا یک تیم حرفه‌ای تهیه محتوا به کار گرفته تا شما به راحتی از سخنان ارائه شده آنها اطمینان حاصل نمایید، در صورتی که ممکن است توضیحات با واقعیت های موجود در بازار فاصله داشته باشد.

قیمت خرید طلا در دیجی کالا

همانطور که در بخش های قبل نیز به آن اشاره شد، هنگام خرید طلا در دیجی کالا شما با یک سری قیمت های کاملا غیر واقعی رو به رو هستید. دلیل آن وجود دیجی کالا به عنوان یک واسطه فروش است. شما هنگامی که برای خرید طلا به دیجی کالا مراجعه می‌کنید، با یک فروشنده مستقیم طلا روبرو نیستید، بنابراین این فروشگاه آنلاین درصد و هزینه بالاتری نسبت به روش خرید سنتی به شما ارائه می دهد.

دیجی کالا به دلیل اعتبار خاصی که در بین مشتریان خود پیدا کرده و به یک برند معروف تبدیل شده است، قیمت های بالاتری نسبت به سایر فروشگاه های اینترنتی به مشتریان ارائه می دهد. این کار نوعی سوء استفاده از اعتماد مشتریان نیز محسوب می شود. شما در خرید اقلام و محصولاتی مانند طلا اختلاف قیمت را در دیجی کالا با سایر مارکت ها به طور محسوس مشاهده خواهید کرد. این در صورتی است که لزوماً بهترین و مناسب ترین محصول و کالا به شما ارائه نمی شود.

شما می توانید از سایر فروشگاه ‌های اینترنتی مانند میهن طلا برای خرید طلا اقدام کنید. در میهن طلا با قیمت های منصفانه تر و واقعی تر روبرو هستید. در این مارکت آنلاین به دلیل حذف واسطه ها و فروشندگان غیرمستقیم، هزینه منطقی تری را برای خرید طلا پرداخت می کنید. همانطور که گفته شد درصد سود بیشتری که در دیجی کالا می پردازد به دلیل وجود فروشندگان غیرمستقیم است. شما در دیجی کالا مستقیم از طلا فروش خرید نمی‌کنید ولی میهن طلا یک فروشگاه اختصاصی طلا و جواهر می باشد.