خرید طلا به عنوان کادو برای کودکان از قدیم رواج داشته است. اما یافتن یک زیور مناسب برای دختر بچه ها کار نسبتا سختی می باشد. بهترین هدیه ای که می توانید برای یک دختر بچه در نظر بگیرید خرید طلا است. شاید بچه ها متوجه ارزش بالای طلا نباشند اما به نوعی یک سرمایه‌گذاری برای آینده آنها محسوب می شود. مدل ها و نمونه های زیادی از طلا برای کودکان تازه متولد شده و دختر بچه ها وجود دارد. از مزیت های خرید طلا کادویی برای دختر بچه ها مقرون به صرفه بودن آن است. درست است که شما یک هدیه با ارزش در نظر گرفته اید، اما نمونه های طلا و جواهر بچه گانه به دلیل سایز کوچکی که دارند ارزانتر تمام می شوند. در ادامه مقاله به معرفی اقلام مختلف طلا مناسب برای دختر بچه ها می پردازیم و بهترین نمونه های آن را به شما معرفی می کنیم.

خرید طلا کادویی برای دختر بچه

انواع طلا کادویی برای دختر بچه

تمام نمونه هایی که از طلا و جواهرات مختلف برای بزرگسالان در بازار موجود است، در سایز کوچکتر جهت استفاده کودکان نیز تهیه و تولید می‌شود. پس اقلام مختلفی برای انتخاب و خرید طلا کادویی برای دختر بچه پیش رو دارید. انواع مختلف زیورالات بچه گانه در طرح ها و مدل های کودکانه طراحی می شوند.

از انواع زیورآلات رایج جهت خرید کادو برای دختر بچه ها می توان به دستبند و تک پوش طلا بچه گانه اشاره کرد. این دو قلم طلا نسبت به سایر اقلام طلا و جواهر طرفداران بیشتری دارد. آویز طلا با طرح چشم زخم یا و ان یکاد و همچنین گوشواره با طرح کودکانه از نمونه‌های دیگر طلا کادویی بچه گانه هستند.

انگشتر و پابند بچه گانه برای استفاده دختر بچه ها کمتر مرسوم است. لازم به ذکر است که در انتخاب نوع طلا کادویی برای دختر بچه باید به سن کودک توجه شود. در این صورت می‌توانید بهترین گزینه را مناسب سن کودک انتخاب کنید.

ویژگی های طلا کادویی برای دختر بچه

در خرید طلا برای کودکان باید یکسری ویژگی ها را در نظر گرفت. مهمترین ویژگی طلا کادویی برای دختر بچه ها وجود طرح های فانتزی و کارتونی مانند گل و گربه و همچنین کاربرد طلاهای رنگی است.

خصوصیات ظاهری طلا کادویی برای دختر بچه ها از نظر گوشه های تیز، تراشکاری ها و صاف و صیقلی بودن اهمیت ویژه‌ای دارد. 

ویژگی بارز زیورالات کودکانه سایز کوچک تر و وزن کمتر آنها است. بنابراین سبک بودن از ویژگی خاص آنها به شمار می‌رود. در نمونه های مناسب برای کادو معمولاً نگین و سنگ های قیمتی استفاده نمی شود. این امر هم برای حفظ جان کودک و جلوگیری از ضرر گم شدن نگین ها انجام می شود. زیورآلاتی که برای بچه ها طراحی و ساخته می شوند ۱۸ عیار هستند. طلای ۲۴ عیار به دلیل استحکام کمتری که دارد برای نمونه های بچگانه مناسب نیست.

خرید طلا برای کودکان مستلزم دقت بیشتری نسبت به خرید زیورآلات برای بزرگسالان است زیرا دختر بچه ها به دلیل ناتوانی و قدرت کمتر در معرض آسیب می باشند. توجه به سن و سال دختر بچه در انتخاب طلا کادویی برای آن بسیار حائز اهمیت است. توجه داشته باشید زیورآلاتی که برای کودکان خریداری می شود باید دارای ویژگی های خاصی باشد.

نکات خرید طلا کادویی برای دختر بچه

 اگر یک جفت گوشواره میخی برای خرید به عنوان کادو برای دختر بچه در نظر دارید، دقت کنید که میخ آن تیز و بلند نباشد و به راحتی از گوش کودک جدا نشود تا بتواند آن را ببلعد. خطری که همواره دختر بچه‌ها را تهدید می‌کند، خطر بلعیدن زیورآلات است.

در خرید دستبند و النگو طلا کادویی برای دختر بچه بهتر است به سایز دست کودک توجه شود. دستبند و النگو باید به طور آزادانه دور مچ دست کودک بسته شود، به طوری که دست را تحت فشار قرار ندهد. اگر دختر بچه مورد نظر نوزاد می باشد، بهتر است از خرید زنجیر طلا برای او خودداری کنید. نوزادان به دلیل اینکه حرکات دست و پای خود را در کنترل ندارند ممکن است با کشیدن زنجیر یا گوشواره به بدن خود آسیب برسانند.

قیمت طلا کادویی برای دختر بچه

از طلا و جواهر همواره به عنوان کالایی با ارزش و گران قیمت یاد می شود. قیمت زیورآلات مختلف رابطه مستقیمی با اندازه و وزن طلای بکار برده شده در آن ها دارد. در نمونه های بچه گانه به دلیل سایز بسیار کوچک آنها طلای کمتری به کار گرفته می‌شود. از طرفی عدم وجود سنگ های قیمتی و نگین های اصل در طرح های کودکانه باعث کاهش وزن آنها می شود. همچنین معمولاً تراشکاری و ظریف کاری در زیورآلات بچه گانه انجام نمی‌گیرد. بنابراین اجرت این کارها بسیار پایین است.

پس از مزیت های خرید طلا کادویی برای دختر بچه می توان به قیمت پایین آن اشاره کرد. در پایان می توان گفت اگر به دنبال تهیه یک وسیله یا کالای مناسب، با ارزش و درخور به عنوان هدیه برای یک دختر بچه هستید، خرید طلا کادویی در طرح های بچه گانه بهترین گزینه است.