تمیمه ترکیبی از دستبند و انگشتر است. به این صورت که زنجیره های متصل کننده دستبند و انگشتر بر روی دست یا پا قرار می گیرند و حالت تزیینی پیدا می کنند. تمیمه طلا با نام دیگر دستبند انگشتری از جمله زیورآلات مخصوص بانوان به شمار می رود. تمیمه در گذشته به عنوان زیوری زیبا مورد استفاده بانوان قرار می گرفته که نشان دهنده فرهنگ مردم بوده است. در گذشته اکثر بانوان بر تاثیرات ماورایی تمیمه نیز معتقد بوده اند. تمیمه از قدیمی ترین اقلام کاربردی طلا و زیورآلات برای بانوان محسوب می شود. اگر شما به خرید و پوشیدن تمیمه طلا علاقه مند هستید، می توانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با ویژگی ها و کاربرد های بیشتر آن آشنا شوید.

تمیمه طلا

انواع مختلف تمیمه طلا

امروزه نمونه های جدیدی از تمیمه با طرح ها و مدل های گوناگون با قیمت های مختلف در بازار عرضه می شوند. مدل های مدرن تمیمه طلا طرفداران زیادی پیدا کرده، بخصوص اینکه این زیور ریشه در باور و هنر گذشتگان دارد. جالب است بدانید که تمیمه طلا بیشتر در مناطق مرزی و جنوبی ایران مانند بوشهر و بندرعباس به عنوان پوشش و زیوری سنتی و محلی به شمار می رود. همچنین توسط کشور های عربی و هندوستان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. تمیمه دارای دو نمونه تمیمه پا و تمیمه دست می باشد. البته برخی از افراد معتقدند که تمیمه طلا را باید به دور گردن آویخت. تمیمه دست انواع مختلفی دارد. برخی از تمیمه های دست ممکن است دارای چندین انگشتر باشند. نوع دیگری از تمیمه طلا می تواند دارای چندین زنجیر متصل کننده باشد که جلوه زیباتری نیز به دست و پا می بخشد. نوع سوم تمیمه دست از چندین دستبند با یک انگشتر تولید می شود. تمیمه نوزادی نیز از انواع دیگر تمیمه طلا می باشد که در سایزهای بسیار کوچک برای استفاده نوزادان و کودکان در طرح ها و رنگ های کودکانه تهیه و تولید می شوند. در تهیه تمیمه نوزادی معمولا از طرح چشم زخم استفاده می شود.

کاربردهای مختلف تمیمه طلا

جالب است بدانید که مدل های مختلف تمیمه طلا بر روی دست معانی و کاربرد گوناگونی دارد.

در گذشته حتی برای درمان بعضی از بیماری ها از تمیمه طلا استفاده می شده است. تمیمه طلا حتی در طب سنتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

جلوگیری از چشم زخم از دیگر کاربردهای تمیمه طلا در گذشته و حال می باشد. هنگام تولد نوزاد تمیمه طلا  را همراه با یک سنگ بر کودک می آویزند. این کار جنبه های مثبتی داشته و کودک را از چشم بد و بیماری های مختلف دور می کند. تمیمه طلا را همچنین می توان به گردن آویخت.

برخی از افراد بر این عقیده اند که تمیمه طلا دارای یک نیرو وسیعی می باشد که انسان را در برابر مشکلات و بیماری ها حفظ می کند، همچنین قادر است خطر را دفع کند.

جالب است بدانید که از تمیمه در کتاب های دینی و احکام نیز نام برده شده و در مورد تاثیرات آن سخن گفته شده است.

جالب است بدانید که در سایر کشورها نیز استفاده از تمیمه طلا رایج است. مثلاً در آفریقا تمیمه نشانه بردگی می باشد. در هند نیز تمیمه طلا از زیورآلات پر کاربرد است. هندوها درباره تمیمه باورهای مختلفی دارند.

قیمت تمیمه طلا

اکنون اگر تصمیم به خرید تمیمه طلا گرفته اید لازم است که با قیمت آن نیز آشنا شوید. بدون شک قیمت تمیمه طلا به مدل انتخابی شما بستگی دارد. اگر تمیمه طلا دارای زنجیرها و انگشترهای بیشتری باشد، وزن بیشتری خواهد داشت و قیمت آن بالا می رود. تمیمه های طلایی که دارای زنجیرهای ظریف و سبک هستند و یک انگشتر برای آنها تعبیه شده است، قیمت بسیار ارزان تری خواهند داشت.

تمیمه هایی که در آنها سنگ های تزئینی و نگین های با ارزش به کار رفته شده باشد نیز قیمت گرانی دارند. هرچه تمیمه طلا دارای تراشکاری و ظریف کاری بیشتری باشد، اُجرت تمیمه بالا رفته و گران تر است. لازم به ذکر است که تمیمه های دست ساز نیز اُجرت زیادی داشته و قیمت بالاتری دارند.

بحث پایانی در مورد تمیمه طلا

به عنوان مطلب پایانی می توان گفت که شما با انتخاب تمیمه طلا با یک تیر چند نشان می زنید. با خرید تمیمه طلا می توانید از دستبند و چند انگشتر به طور همزمان بهره ببرید. در واقع می توان گفت تمیمه طلا انتخاب کاملی از زیورآلات مناسب برای بانوان و حتی دختر خانم های جوان است. با توجه به مزیت ها و کاربردهایی که از تمیمه طلا نامبرده شد، انتخاب تمیمه یک انتخاب تمام عیار و همه جانبه است. نقطه عطف این زیور محبوب این است که برای تمام سنین و همچنین برای دست، پا و گردن قابل استفاده می باشد. تمیمه طلا حتی به عنوان هدیه و کادو نیز دارای ارزش بالایی است. شما می توانید در مناسبت های مختلفی که برای خرید یک هدیه مناسب دچار سردرگمی هستید، تمیمه طلا را برگزینید. ما این اطمینان را به شما می دهیم که هیچ گاه از انتخاب و خرید تمیمه طلا پشیمان و ناراضی نخواهید شد.