علاوه بر اینکه هر یک از ماه های تولد دارای سمبل و نماد مخصوصی هستند، دارای سنگ های خاصی نیز می باشند. بر اساس فرهنگ و طالع بینی نجومی برای هر یک از ماه های مختلف یک نوع سنگ در نظر گرفته شده است. جدولی برای سنگ های ماه تولد برنامه ریزی شده است. در این جدول هر کدام از ماه ها دارای یک سنگ متفاوت با ماه دیگر هستند. این دسته بندی به طور بین المللی یکسان اعلام شده است. در کنار معرفی هر یک از سنگ های ماه تولد توضیحی درباره طالع بینی شخصی که در آن ماه متولد شده نیز ارائه می شود. 

انواع سنگ ماه تولد

برخی بر این باورند که هر یک از این سنگ ها برای متولدین ماه خود دارای خواص درمانی نیز می باشند. باستان شناسان و محققان زیادی بر روی این موضوع مطالعه کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که سنگ ماه تولد تنها جنبه تزئینی ندارد، بلکه باید دارای یک کاربرد خاصی باشد و به طور عامیانه احتمالا در جهت انرژی مثبت و دفع شیطان از آن استفاده می شود. همانطور که میبینید امروزه درمان روح و جسم از طریق ارتباط با رنگ ها و سنگ های مختلف منظومه شمسی امکان پذیر است. افراد زیادی نیز از این باور سوء استفاده کرده و سنگ ماه تولد را به افراد مختلف به عنوان سنگ شفابخش و جادو کننده ارائه می دهند. در ادامه این مقاله بیشتر به ویژگی های سنگ های مختلف تولد و معرفی آنها خواهیم پرداخت.

انواع سنگ ماه تولد

سنگ های ماه تولد با نام ها و رنگ های مختلف در بازار موجود هستند. جنس هر یک از سنگ ها نیز با هم متفاوت است. هر کدام از سنگ های ماه تولد ویژگی های منحصر به فردی داشته و گاها در بین آنها سنگ های قیمتی و معروف نیز دیده می شود. متولدین هر ماه دارای سنگ ماه تولد مخصوص به خود هستند. همانند نماد هر ماه، سنگ هر ماه تولد نیز متناسب با ویژگی های جسمی و حالت های روحی متولدین آن ماه معرفی می شود. در میان سنگ های مختلف مربوط به ماه تولد نام الماس، زمرد، یاقوت، عقیق، مروارید و فیروزه به چشم می خورد. سنگ های نام برده از نمونه سنگ های قیمتی، پرکاربرد و محبوب هستند. دیگر سنگ های مربوط به ماه های تولد با نام اوپال، توپاز، گارنت، آمیتیست و آکوامارین موجود می باشند که در بین مردم کمتر شناخته شده هستند.

ویژگی های سنگ ماه تولد

برای تمام سنگ های ماه تولد یکسری ویژگی های خاص و خواص درمانی مفید بیان شده است. این ویژگی ها توسط محققان، کارشناسان سنگ شناس و همچنین سازمان های بین المللی معتبر با بیان تاثیرات درمانی و ماورائی سنگ ها تایید شده می باشد. جالب است بدانید که عده ای اثر درمانی این سنگ ها را امری تلقینی می دانند. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد هر یک از سنگ های ماه تولد، بهتر است متولدین هرماه سنگ مخصوص به ماه تولد خود را استفاده کنند. در این صورت می توانند از تاثیرات مثبت تبادل انرژی با سنگ بهره مند شوند.

در واقع اگر می خواهید بیشترین و بهترین تاثیر هر سنگ را بر روی زندگی خود ببینید باید از سنگ ماه تولد خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که متولدین هر ماه با سنگ مختص ماه خود ارتباط بهتری برقرار می کنند. امروزه هنوز هم موضوعات مربوط به ارتباط بدن انسان و سنگ ها با تردید بیان می شود و برای گروه زیادی باور پذیر نیست.

نحوه استفاده از سنگ ماه تولد

به دلیل خواص درمانی ارائه شده از هر سنگ ماه تولد، افراد زیادی تمایل به استفاده از این سنگ ها دارند. البته جنبه زینتی و زیبایی این نوع سنگ ها نیز بر محبوبیت آنها افزوده است. بهترین روش برای به همراه داشتن سنگ ماه تولد، انتخاب زیورآلاتی است که در آن سنگ مورد نظر شما به کار رفته شده باشد.

در میان زیورآلات موجود در بازار گردنبند و دستبند مناسب ترین زیور جهت بکارگیری سنگ ها هستند. دستبند طلا تزئین شده با سنگ جلوه و زیبایی دو چندانی دارد و همواره مورد توجه خانم ها قرار می گیرد. یک آویز طلا یا نقره مزین شده با سنگ تولد نیز می تواند بهترین و مقرون به صرفه ترین کادو برای خانم ها باشد. برای استفاده آقایان نیز گردنبندهایی از سنگ تولد به شکل مهره ای گزینه مناسب و به روزی است.

خرید سنگ ماه تولد

امروزه با توجه به پیگیری و علاقه خانم های جوان برای تهیه اکسسوری های مناسب، تبلیغات به سمت معرفی محصولات جدیدی مانند سنگ ماه تولد پیش رفته است. خرید اینترنتی نیز به دلیل سهولت و مزایای خاص خود به یکی از روش های رایج خرید تبدیل شده است.

با مراجعه به سایت های اینترنتی مختلف مربوط می توانید سنگ ماه تولد خود را شناخته و ضمن اطلاع از فواید و خاصیت های آن برای خرید آنلاین اقدام نمایید. در خرید اینترنتی زیورآلات بیشتری در معرض دید شما قرار خواهد داشت و انتخاب برای شما آسان خواهد بود. اگر با روش خرید آنلاین آشنایی ندارید یا تمایل به خرید سنگ ماه تولد از این طریق ندارید، می توانید به صورت حضوری به بازار طلافروشی مراجعه کرده و از میان نمونه های موجود سنگ ماه تولد خود را پیدا و خریداری کنید.