اکسسوری یک کلمه انگلیسی و از لغات رایجی است که امروزه زیاد می شنویم. در صنعت پوشاک و مد به هر گونه لوازم جانبی به جز لباس که در کنار لباس های اصلی مورد استفاده قرار می گیرد، اکسسوری می گویند. اکسسوری در واقع یک وسیله جانبی و ثانویه است. در دنیای فشن و مد هدف از بکارگیری اکسسوری افزایش زیبایی و جلوه بیشتر و همچنین ایجاد یک هارمونی رنگی در استایل می باشد. اکسسوری ها توانایی این را دارند که نقاط ضعف یک لباس یا پوشش را پنهان کنند و نقاط قوت آن را ارتقا ببخشند. در واقع اکسسوری ها کمک می کنند تا یک استایل و تیپ برجسته تر و جذاب تر نشان داده شود. اکسسوری ها انواع مختلفی دارند که در ادامه مقاله با آن ها آشنا می شویم. شما طبق سلیقه و علاقه خود و با رعایت نکات مهم در انتخاب هر مدل اکسسوری مختار هستید. اگر خواهان یک استایل به روز هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

اکسسوری

انواع اکسسوری

در مجموع می توان انواع اکسسوری ها را به دو دسته تقسیم بندی کرد. دسته اول اکسسوری های حمل کردنی هستند. این اکسسوری ها شامل عینک آفتابی، انواع چترها، چوب دستی، جاکلیدی، کراوات، کیف پول، کیف دستی و آویز های مختلف می باشند. در استفاده از اکسسوری های حمل کردنی لازم است در انتخاب رنگ آنها دقت کنید تا بتوانید زیبایی خاصی در استایل خود ایجاد نمایید. بهتر است اکسسوری های حمل کردنی را از انواع رنگ های متفاوت انتخاب کنید. نوع دوم اکسسوری ها، پوشیدنی می باشند. از انواع اکسسوری های پوشیدنی می توان به شال گردن، کفش، کلاه، کمربند، ساسبند، دستبند، ساعت، روسری و شال و انواع جوراب اشاره کرد. اکسسوری های پوشیدنی معمولا بیشتر به چشم می آیند و از اهمیت بیشتری نیز برخوردار هستند. در مجموع این به سلیقه افراد بستگی دارد که کدام گروه از اکسسوری ها را در اولویت قرار دهند و برای کدام دسته اهمیت بیشتری قائل باشند.

اهمیت اکسسوری

بیشتر افراد بر این باورند که استفاده از اکسسوری جنبه تزیینی داشته، اهمیت چندانی ندارد و تاثیر زیادی بر استایل و تیپ نمی گذارد. این باور اشتباهی است! حقیقت این است که نقش اکسسوری ها در ایجاد یک استایل تک و چشمگیر بسیار زیاد است.

در واقع با انتخاب درست اکسسوری می‌توان به یک استایل و هارمونی خاص و دلنشین دست پیدا کرد. اهمیت اصلی اکسسوری تاثیر آن بر تیپ و استایل شما است.

اکسسوری ها قادر هستند که تغییر چشمگیری در سبک استایل شما ایجاد کنند. به جرات می‌توان گفت که گاهی حتی استفاده از یک وسیله بسیار کوچک مانند گوشواره می تواند جلوه ای زیبا به شما ببخشد. توجه داشته باشید که اکسسوری باید متناسب با عوامل خاصی انتخاب شود که در ادامه با آن ها آشنا می شویم. برای انتخاب درست اکسسوری باید به عوامل مختلفی توجه داشت. اکسسوری باید بر اساس محیطی که در آن حضور داریم، نوع فرهنگ و حتی فصل و علایق انتخاب شود.

اکسسوری مناسب برای آقایان

بدون شک اکسسوری مورد استفاده برای آقایان و خانم ها با هم متفاوت است. در واقع آقایان می توانند از هر نوع اکسسوری که بخواهند استفاده کنند. اما یکسری اکسسوری ها برای استفاده آقایان ضرورت دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم. از جمله اکسسوری هایی که وجود آن در شکل گیری یک استایل زیبا به آقایان کمک می کند کمربند است. کمربند می تواند با کفش و کت شلوار ست شود.

برای آقایانی که تیپ رسمی دارند و بیشتر از کت و شلوار استفاده می‌کنند، وجود چند کراوات با طرح و رنگ های متفاوت لازم است. همچنین بستن یک دستبند تمام فلزی این جلوه را دو چندان می کند. ساعت از دیگر اکسسوری های ضروری و مهم برای آقایان می‌باشد که انتخاب آن مستلزم رعایت اصول خاصی است. برای آقایانی که تیپ اسپرت دارند، استفاده از یک دستبند چرم می تواند جلوه زیباتری ایجاد کند.

اکسسوری مناسب برای خانم ها

خانم ها در استفاده از اکسسوری ها علاقه بیشتری نشان می‌دهند. در واقع ناخودآگاه در پوشش و استایل خود از اکسسوری های مختلف و زیادی استفاده می کنند. اما تعدادی از این اکسسوری ها برای خانم ها ضروری است. برای مثال بکارگیری سرویس یا نیم ست همراه با لباس های مجلسی در یک مهمانی بسیار ضرورت دارد. عینک آفتابی می‌تواند تیپ ساده شما را به یک استایل شیک تبدیل کند. امروزه استفاده از یک جفت گوشواره ست شده با لباس مورد توجه بسیاری از خانم ها قرار گرفته است. توصیه می‌کنیم از گوشواره های ساده و ظریف انتخاب نمایید. گردنبند از دیگر اکسسوری های ضروری برای خانم ها است.

اگر می خواهید به طور همزمان از گوشواره و گردنبند استفاده کنید به هیچ عنوان از مدل های درشت و شلوغ انتخاب نکنید. استفاده از یک انگشتر درشت می‌تواند نقش زیادی در ارتقاء استایل خانم ها ایفا کند. استفاده از ساعت و دستبند نیز در مجالس رسمی از جمله اکسسوری های مهم می باشد. شال و روسری از جمله اکسسوری هایی است که می تواند تفاوتی تازه در تیپ شما ایجاد کند. انتخاب شال و روسری باید متناسب با فصل و دیگر اجزاء پوشش شما باشد.